Senat kinnitas esimese tenuurisüsteemi professori

Tallinna Ülikooli esimene tenuurisüsteemi professor on David Jose Ribeiro Lamas.

David Jose Ribeiro Lamas

Tallinna Ülikooli senat kinnitas ametisse esimese tenuurisüsteemi professori, inimese ja arvuti interaktsiooni professoriks sai David Jose Ribeiro Lamas. „Tunne on tõesti hea, samas tean, et tenuuriprofessori ametiga kaasneb ka suur vastutus,” lausus Lamas.

Ülikooli Digitehnoloogiate instituudi direktori Peeter Normaku sõnul on DTI akadeemilise suuna juht professor Lamas rahvusvaheliselt tunnustatud ekspert ja oma valdkonna alusepanija Eestis. „Tema algatusel kujundati ingliskeelne magistrikava ning loodi ühisõppekava Küprose tehnikaülikooliga. Davidi juhendamisel on pidevalt rohkem kui kümme doktoranti ning hulgaliselt magistrante,“ sõnas ta. Tänu professor Lamase aktiivsele rahvusvahelisele tegevusele on DTIst kujunenud interaktsioonidisaini piirkondlik keskus.

Tallinna Ülikoolis kehtib alates 1. septembrist 2019 uus akadeemiline karjäärimudel, millele tuginedes moodustas ülikooli senat sel nädalal 53 tenuurisüsteemi professori ametikohta. Kui ka need kaks ametikohta, mille osas senat täiendavat arutelu palus, heakskiidu saavad, täidetakse 31. augustini 2024 kokku 55 tenuurisüsteemi professori ametikohta, 29 avaliku konkursiga ning 26 olemasolevate professorite atesteerimise kaudu. Esimese tenuurisüsteemi ametikoha avaliku konkursi kuulutab rektor Tiit Land välja veebruarikuu esimesel nädalal.