Teade

STARTERcreative sügisese ettevõtlusprogrammi võitis meeskond PäikesEST

Tallinna Ülikooli juhitud programm STARTERcreative sai võiduka lõpu laupäeval, 1. detsembril Robotex’i konverentsi pitch’i laval. Oma äriideed tutvustasid 10 parimat programmi meeskonda, sh 4 Tallinna Ülikooli meeskonda. Ideid oli muusika viimisest haiglatesse kuni kodutöid tegevate robotiteni, nii fitness äpid kui vanavanemate ja väikelaste interaktiivse suhtlemise lahendus.

STARTERcreative lõpuüritus
Fotograaf: Marit Kuusk

Võitjaks tunnistati tiim PäikesEST, mis koondas tudengeid erinevatest riikidest. Nende idee on toota päikeseenergial toimivat toiduainete kuivatit, mis on viis korda efektiivsem kui lihtsalt päikese käes kuivatamine. Turg tootele oleks lõunamaades asuvad väikeettevõtjad/põllumehed ning Põhja-Euroopas pigem kodutarbija, kes sooviks oma maakodu maasikaid ja õunu kuivatada. See lahendus aitaks vähendada ka toidu raiskamist, sest kuivatatud toidu säilitamine on pikaajaline.

STARTERcreative programm on semestripõhine ettevõtluse äriideede arendusprogramm, mida viiakse läbi viie kõrgkooli koostöös: Tallinna Ülikool, Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor ja Estonian Business School.

STARTERcreative programm on toetatud Euroopa Liidu Sotsiaalfondi vahenditest. Partneritest on auhindade näol pannud õla alla Tallinna Ettevõtlusamet, ühisrahastusplatvorm Fundwise, Veebimajutus.ee, Prototron, Ajujaht, Loov Eesti, Digix, Latitude59, SpringHUB ja Tallinna Loomeinkubaator.

Järgmine STARTERi programm algab juba 2019. aasta veebruaris. Registreeruda on võimalik aadressil: www.starteridea.ee

Lisainfo aadressil creative@starteridea.ee