Pressiteade

Tallinna Ülikool alustas täna avalduste vastuvõttu

21. juuni esimesest minutist alates on infosüsteemis www.sais.ee võimalik esitada avaldusi Tallinna Ülikooli astumiseks. Süsteemi saab siseneda ID-kaardi, mobiil-ID ja HarID-ga. Avalduste vastuvõtt kestab 1. juulini.

sisseastumine

Bakalaureuseõppes saab valida rohkem kui 40 eriala vahel, magistriõppes on erialasid rohkemgi. Sealjuures on magistriastmel peaaegu täielikult üle mindud sessioonõppele, mis võimaldab paljudel õppida töötamise kõrvalt – aastal 2020 õpiti nii koguni 90%-l õppekavadest.

Tallinna Ülikooli planeerib uuel õppeaastal kasutada õppevorme ja -viise, mis vaatamata pandeemiale toetaksid õppijat õppimisel parimal moel. Võimalusel taastame lähiõppe ülikooli ruumides ning toetame seda digivahenditega. Samuti oleme valmis kaugõppeks, kui koos ühes ruumis õppimine ei ole võimalik.  Õppijalt ootame ennastjuhtivust ning säilenõtkust, mida viimasel kahel aastal juba paljud harjutada on saanud.

Tallinna Ülikooli uue karjäärimudeli üks keskmeid, püsiva kohakindluse ehk tenuurisüsteem tõstab kindlasti ka õppe- ja teadustöö taset. TLÜs juba töötab 18 tenuuriprofessorit, 1. septembrist alustab veel 13 professorit, kellest 10 valiti läbi konkursi ja kolm liikusid tenuuriprofessori ametikohale atesteerimise kaudu.

Oodatud uudis on see, et Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuuri (EKKA) kõrghariduse hindamisnõukogu otsustas akrediteerida Tallinna Ülikooli seitsmeks aastaks. Uut õppeaastat alustatakse uue rektori juhtimisel: 17. mail inaugureeriti Tallinna Ülikooli rektoriks professor Tõnu Viik.