Edulugu

Tallinna Ülikooli naiskoori dirigent Toomas Voll on Aasta dirigent 2018

Laupäeval kuulutas Eesti kooriühing Estonia kontserdisaalis välja koori- ja puhkpillimuusika aastapreemiad. Aasta dirigent 2018 tiitli pälvis Toomas Voll, kes on Pärnu muusikakooli neidudekoori Argentum Vox, üle-eestilise neidudekoori Leelo vilistlaskoori Leelo vol2, Pärnu muusikakooli koori Musala ja Tallinna Ülikooli naiskoori dirigent, Eesti kooriühingu mentor, hääleseadja Pärnu teatris Endla ning mitmekümne noore solisti juhendaja.

Toomas Voll

2018. aastal saavutas Leelo Vol2 Eesti Naislaulu Seltsi nais- ja neidudekooride võistulaulmisel B-kategoorias II koha, neidudekoor Argentum Vox pälvis Veneetsia rahvusvahelisel koorikonkursil Musica in Venice oma kategooria võidu ja kulddiplomi ning osales Grand Prix’ voorus kolme parima koori hulgas.

Rohkem infot Eesti kooriühingu aastapreemiate kohta siit.

Toomas Voll on Tallinna Ülikooli Eesti Vabariigi aastapäeva aktuse kunstiline juht. Aktus toimub 22. veebruaril kell 12 ülikooli aulas.