Toeta TLÜ Ukraina tudengeid – hakka püsiannetajaks!

Tallinna Ülikooli Üliõpilaskond avas toetusfondi, et koguda annetusi TLÜ Ukraina tudengitele. Fondi eesmärk on pakkuda Ukraina tudengitele tuge elamiskulude katmiseks. Toetust saavad taotleda kõik TLÜ Ukraina tudengid.

Visuaal: toeta TLÜ Ukraina tudengeid – hakka püsiannetajaks!

Ukraina tudengite toetamiseks on ülikool astunud mitmeid samme. Näiteks vabastas ülikool kõik Ukraina tudengid sel kevadsemestril õppemaksust. Tasuta saavad õppida Ukraina tudengid ka kogu järgmise õppeaasta. Lisaks pakub ülikool Ukraina tudengitele ühiselamukohti.

Tallinna Ülikooli arendusprorektori Katrin Saksa sõnul ei piisa aga vaid õppemaksu vabastamisest ja elamiskoha pakkumisest. „Ukraina tudengitel on vaja Eestis ka ära elada ning selleks meie üliõpilased toetusfondi ongi avanud – et pakkuda tuge elamiskulude katmiseks,“ ütles Saks. Arendusprorektor lisas, et on üliõpilaste initsiatiivi üle äärmiselt uhke.

Üliõpilased ootavad fondile nii püsiannetajaid kui ka neid, kellel on võimalus toetada ühekordselt. „Eriti tänulikud oleme neile, kes saavad pakkuda fondile püsiannetust ehk pangamakse püsikorraldust. Näiteks 25 eurot kuus või muu endale sobiv summa,“ ütles Tallinna Ülikooli Üliõpilaskonna sotsiaalpoliitika juht Lennart Mathias Männik. 

Ta lisas, et ülikool eelistab püsikorraldust, sest Üliõpilaskond soovib maksta fondist toetuseid järgmisel õppeaastal mitmel korral, mitte ühekordse stipendiumina. „Püsiannetus annab fondile jätkusuutlikkuse ning kui meil on toetajad näiteks kümme, saame kaetud juba vähemalt ühe tudengi elamiskulud,“ sõnas Männik.

Männik ütles veel, et fondi laekunud vahendid jagatakse Ukraina tudengite vahel võrdselt ning toetuse saamiseks tuleb tudengitel esitada Üliõpilaskonda taotlus, aadressil ukraina@tlu.ee.

Ukraina tudengite toetuseks koguvad üliõpilased annetusi järgmistel kontonumbritel:

  • SEB, Tallinna Ülikooli Üliõpilaskond, EE431010011911416225;
  • Swedbank, Tallinna Ülikooli Üliõpilaskond, EE282200221026097397.

Toetades palume lisada selgitusse „annetus Ukraina toetuseks (enda nimi)“.

Vaata ka:

Kuna heategu ei tohi jääda nähtamatuks, lisab ülikool annetajate nimed ka ülikooli kodulehele, aadressil tlu.ee/ukraina. Juhul kui toetajad ei soovi, et nende nimed kodulehel avalikud oleksid, palume sellest teada anda aadressil ukraina@tlu.ee.

Püsiannetuse on juba teinud Tõnu Viik, Taavi Laur, Katrin Saks, Katrin Niglas, Kurmet Ojamaa, Indrek Grauberg ja Kristi Klaasmägi.

Üliõpilased avasid Ukraina tudengite toetuseks loodud fondi tänavu Tallinna Ülikooli päeval, 18. märtsil, mil toimus ülikooli sisehoovis heategevuslik kontsert. Kontserti saab järelvaadata Tallinna Ülikooli YouTube’i kanalil.