Tudengid kutsuvad tegema tervislikke valikuid

Tallinna Ülikooli tudengitel valmis „Elu kutsub“ koduleht, mille külastajad saavad kahe nädala jooksul osaleda iga päev kolmes väljakutses, mis toetavad tervislike eluviiside juurutamist.

Tudengid kutsuvad tegema tervislikke valikuid

Väljakutsed on jaotatud kolme kategooriasse: kõhule, kehale ja vaimule ning need uuenevad kodulehel iga päev. See tähendab, et väljakutsest saab näpunäiteid nii vaimse tervise hoidmiseks, füüsise parandamiseks kui ka soovitusi, kuidas toidulauda korras hoida. 

Projekti ühe algataja Anna-Liisa Schöni puhul sündis idee nii valdkonnas tegutsemise kui ka seniste uuringute tulemuste tõttu. „Kuna õpin ise tervisejuhi erialal, siis on noorte tervisekäitumisega seonduv minu jaoks hingelähedane. Veelgi enam on selle valdkonnaga vaja aktiivselt tegeleda, sest nii Tervise Arengu Instituudi kui ka Statistikaameti erinevad uuringud näitavad üheselt, et Eesti noorte tervisekäitumine vajab parandamist,“ selgitas Schön. 

Schön lisas, et rohkem kui kolmveerand kõikidest Eesti noortest liiguvad soovituslikust vähem ning muret tekitab ka noorte ülekaalulisus. „Küllap ei ole tarvis seda märkidagi, kui oluline on lisaks füüsilisele ka vaimsele tervisele tähelepanu pööramine,“ ütles ta.

Projekt on ennekõike suunatud 13–19 aastastele, ent väljakutsetest on oodatud osa võtma kõik huvilised. Projekt kestab kuni 28. novembrini.

Elu kutsub koduleht
Elu kutsub Instagram