Ülikooli liiklusmäng jõuab lasteaedadesse

Eesti lasteaiad juba said või kohe saavad Maanteametilt Liiklustarga liiklusmängu, mille autor on Haapsalu kolledži käsitöötehnoloogiate ja disaini õppekava vilistlane Tiina Liivamägi.

bänner

"Mul on väga hea meel, et Maanteeamet nägi minu loodud õppevahendis piisavalt suurt potentsiaali,” sõnas Liivamägi. “Loodan, et väikesed liiklejad kasutavad mängu suure huviga, saavad kasulikke teadmisi ja selle tulemusel oskavad liikluses ohutumalt käituda."

Liivamägi jaoks oli Liiklustarga liiklusmäng Haapsalu kolledži käsitöötehnoloogiate ja disaini õppekava diplomitöö. 2017. aastal valiti mäng ka Tallinna Ülikooli rakenduslike teadus- ja arendustööde konkursi võitjaks.

Uudse lahendusega mäng arvestab alushariduse õppekava liiklushariduse väljundeid ning annab põneva meetodi nende saavutamiseks. Komplekti kuuluvad piltharjutused koos liiklusmärkidega ning küsimuste kaardid.

Temaatilised pildialused võimaldavad nuputamist koos mängulise käelise tegevusega ning õpetavad sel viisil liiklusmärke ja -reegleid, ohusituatsioone ja ohutut käitumist liikluses. Kaardimäng võimaldab lastel teha ka rühmatööd koos mängulise võistlusega. Liiklustarga liiklusmängu saavad edukalt kasutada nii eesti kui vene keelt kõnelevad lapsed.

Nii lasteaia- kui ka alglasside õpetajatele tutvustatakse mängu 12. novembril toimuval veebiseminaril, mille koostöös Maanteeametiga korraldab Tallinna Ülikooli Haapsalu kolledž.