Seminar

Projekti „Platvormitööjõud linnakeskkonnas“ (PLUS) avatud seminar: Institutsiooniline raamistik Berliinis, Londonis, Bolognas, Barcelonas, Tallinnas, Pariisis ja Lissabonis

Ühiskonnateaduste instituut

21.11.2019 kell 16.00 - 17.30

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Projekti „Platvormitööjõud linnakeskkonnas“ (PLUS) avatud seminaril kõnelevad Marge Unt, Kairit Kall ja Triin Roosalu seitsme Euroopa linna (Barcelona, Berliin, Bologna, Lissabon, London, Pariis ja Tallinn) näitel platvormitööjõudu puudutavast institutsionaalsest raamistikust.

Platvormimajandus on esile kerkimas strateegilise sektorina digitaalsete tehnoloogiate, investeeringute ja uute töökohtade loomise aspektides. PLUS projekt tegeleb platvormimajanduse mõjuga töö olemusele, heaolule ja sotsiaalkaitsele. Projekti eesmärk on visandada pilt muutustest ja pakkuda välja uuenduslik lähenemine, mis käsitleb kesksena linnakeskkonda analüüsimaks ja hindamaks selliste muutuste sotsiaalset ja majanduslikku mõju ning kujundamaks kaasavamaid poliitikaid.

PLUS uurib nelja rakendust (Airbnb, Deliveroo, Helpling ja Uber) seitsmes Euroopa linnas (Barcelona, Berliin, Bologna, Lissabon, London, Pariis ja Tallinn).
Projekti rahastab Euroopa Liidu teadusuuringute ja innovatsiooniprogramm „Horisont2020“, lepingu nr 822638.

Rohkem infot projekti kohta: https://project-plus.eu/; twitter.com/projectpluseu