Õpingud

Tallinna Ülikooli tudengid korraldavad vaimse tervise päeva raames messi

Kõikjal maailmas tähistatakse 10. oktoobril vaimse tervise päeva. Selle puhul korraldavad tudengid Eesti Rahvusraamatukogus noortele messi, mis koondab tähelepanu vaimse tervise hoidmisele ja neid puudutavatele võtmeküsimustele.

elu projekt

Eesti Rahvusraamatukogus saab 10. oktoobril koostöös Vaimse tervise ja heaolu koalitsiooniga (VATEK) osa noortele suunatud vaimse tervise messist.

Messil saab muu hulgas teada, kuidas tasakaalustada netisuhtlust vahetute kontaktidega, kuidas võidelda küberkiusamisega ning kuidas mõjuvad vägivaldsed videomängud? Samuti saab nõuandeid, kuidas kasvada vastupidavaks ja rahulolevaks nooreks, kes ei kuku ainete kuritarvitamise, vägivalla ja internetisõltuvuse nõiaringi.

Rahvusraamatukogu saalides toimuvad sündmuse päeval tasuta töötoad-ettekanded, kus viiakse läbi suhtlustreeninguid, õpetatakse noori oma emotsioone juhtima, hoidma sõprus- ja romantikasuhteid, kasvatama enesekindlust, hoiduma ennast hävitavast käitumisest ning jagatakse teavet murdeea kriiside ja aju eripära kohta.

Spetsialistid jagavad kohapeal noortele nõuandeid, kuidas olla õnnelik ja tasakaalukas, pakuvad välja lahendusi erinevate muredega seotud probleemidega toimetulemiseks ning räägivad, kuhu abi saamiseks pöörduda. Päev lõpeb meeleoluka teatrietendusega.

Need, kes 10. oktoobril Eesti Rahvusraamatukogusse ei jõua, siis VATEKi liikmete erinevad tasuta töötoad toimuvad terve vaimse tervise kuu ehk oktoobrikuu jooksul kõigis maakondades.

Kõik messil esindatud organisatsioonid on VATEKi iikmed, mis tagab nende usaldusväärsuse ja professionaalsuse. Osalemine on kõikidele tasuta. Messi suure saali üritustest tehakse YouTube´i kanalil otseülekanne.

Lisainfo ja töötubadesse registreerumine.

Kui Facebooki lehel olevast lisainfost ei piisa, kirjutage adressile eestivatek@gmail.com.

Messi läbiviimist toetavad Hasartmängumaksu Nõukogu, Tallinna Ülikooli ELU projekt ja Tallinna Sotsiaal- ja tervishoiuamet.