Page 9 - Parimad teadustööd 2013/2014
P. 9
TALLINNA ÜLIKOOLI ÜLIÕPILASTE 2013/2014. ÕPPEAASTA PARIMAD TEADUSTÖÖD / ARTIKLITE KOgUMIK
<
Hea Lugeja,
Hoiad käes erinevatest elu- ja teadusvaldkondadest põimitud põnevaid uusi vaatenurki ja teadmisi pak- kuvat kogumikku, kuhu on koondatud Tallinna Ülikooli 2013/2014. õppeaasta üliõpilaste teadustööde konkursi võidutööde põhjal kirjutatud artiklid.
Üliõpilaste üleülikooliline teadustööde konkurss on traditsioon, millega soovime ergutada ja väärtus- tada üliõpilaste teadustegevust ning avaldada tunnustust nii parimatele üliõpilastele kui nende juhenda- jatele. Konkursil võistlevad erinevates kategooriates bakalaureuse-, magistri- ja doktoritööd ning teadus- publikatsioonid viiest Tallinna Ülikoolile olulisest valdkonnast: humanitaarteadused, sotsiaalteadused, loodus- ja täppisteadused, haridusteadused ja terviseteadused.
Seekordse konkursi kogumiku koostamine jäi aega, kus ülikoolis võeti vastu uus arengukava ning tehti olulisi otsuseid teadus- ja õppetegevuse teraviku seadmiseks uutesse probleemipõhistesse ja interdistsip- linaarsetesse fookusvaldkondadesse. Kuigi konkurss ise toimus juba traditsiooniliseks saanud vormis, oli ka siin märgata sisulist muutust ja seda ikka paremuse poole. Artiklite mõttes on käesolev kogumik kirjum kui eelmised, sest konkursile esitatud tööde teemad olid väga eripalgelised ning ka lähenemi- ne uurimisainesele tavapärasest mitmekülgsem. Nii olid näiteks võistlustules ka mitmed täppisteaduste tööd, mida eelnevatel aastatel on olnud väga vähe.
Tähelepanuväärne on see, et mitmed kogumiku artiklite autorid on juba ka riiklikel konkurssidel ning meedias tunnustust pälvinud ja erinevaid auhindu saanud. Esmakordselt said huvilised kaante vahele köidetud võidutöid sirvida ülikooli aastapäeva raames toimunud näitusel, mis aina enam virtuaalseks muutuvas maailmas andis paljude sõnul konkursist ja üliõpilaste teadustööde kõrgest tasemest oluliselt mõjusama tervikpildi.
Soovin Teile aega süvenemiseks ja naabervaldkondade kogemusest õppimiseks, et anda võimalus in- terdistsiplinaarsemate ja innovaatilisemate teadusküsimuste tekkimiseks ja üheskoos neile lahenduste otsimiseks!
Katrin Niglas Teadusprorektor
9