Page 34 - TLÜ ajakiri 2021 Unistuste ülikool
P. 34
33
TALLINNA ÜLIKOOLI AJAKIRI / NR 15 / TALV 2021
tulemuslikult tööle panna digitaalsed õppe- platvormid ja vahendid. See tähendab ühelt poolt õppejõudude võimekust e-õpet ja põim- õpet läbi viia, teiselt poolt tööd üliõpilastega, kes õppimise kõrvalt tööl käivad või kelle enese- ja ajajuhtimise võime vajab toetamist.
Kui osutud valituks, millise rektorina peaks Sind mäletatama?
Ma ikka loodan, et mäletamise asemel tahetak- se minuga pärast rektoriks olemist igapäevaselt suhelda ja koostööd teha. Kui küsimust võtta selles võtmes, et kuhu ülikool järgneva viie aas- ta jooksul võiks olla välja jõudnud, siis tahaksin välja tuua järgmist:
• Me oleme HTI eestvedamisel suutnud teaduspõhiselt suunata ja kujundada õppe- töö kvaliteeti nii, et õppimisest Tallinna Ülikoolis tõesti kujuneb elu muutev kogemus. Meie vilistlased tahavad Tallinna Ülikooli tagasi tulla ja juurde õppida.
• Me oleme DTI ja BFMi eestvedamisel viinud läbi digipöörde oma õppes ja teadmussiirdes ühiskonda.
• Ülikooli juhtimine on kaasavam ja võimes- tavam. Samuti oleme lisaks üliõpilaste osalemisele juhtimiskogudes leidnud veel hulga viise, kuidas neid ülikooli juhtimisse kaasata.
• Me oleme ühendanud akadeemilise nõud- likkuse ja hooliva suhtumise oma töötaja- tesse. Ülikooli vaimne õhkkond on seetõttu parem.
• Ülikooli maine ja kuvand on paremad. Tallinna Ülikool on kõigile nähtavalt ja ava- likkuse jaoks usutavalt targa elu eestvedaja oma fookusvaldkondades.
• Ülikooli majanduslik alus on laiem ja mitme- kesisem. Meil on hästi toimiv strateegia, kuidas suurendada sissetulekuid teadus- rahastuse, ingliskeelse tasulise õppe, riikliku tegevustoetuse, teadmussiirde ja ettevõtlusega koostöö abil.
Tooksin välja ka ühe asja, mida minu arvates ei ole vaja järgmise viie aasta jooksul teha – see on administratiivse jõuga ülalt alla läbi viidud reform. Ülikool on seda tüüpi organisatsioon, et mitte miski ei toimi, kui inimesed selle asja mõttekusest aru ei saa ja kaasa ei tööta.
Foto: Raul Mee