Page 10 - Tallinna Ülikooli doktoritööde vormistamise juhend
P. 10
4. VORMISTAMISE TEHNILISED NÕUDED
Siinses peatükis toodud tehnilisi nõudeid on soovituslik võimalikult täpselt järgida juba doktoritöö käsikirjas, mis esitatakse kaitsmisele lubamise otsuse tegemiseks. Nõuete rakendamise juures abistab ning lõpliku küljenduse viimistleb küljendaja peale kaitsmisele lubamise otsuse tegemist doktorinõukogu poolt.
4.1. TEKSTJAPEALKIRJAD
Tekst sisestatakse laustekstina. Uut lõiku alustakse reavahetuse funktsiooni (Enter) kasutades. Pealkirjade ning teksti vahed ja tekstisisesed
Tekstis tuleks sõnu mitte poolitada, mitte kasutada stiile ja muid määranguid. Mõttekriips on pikk (–),
sidekriips lühike (-).
Otsesed tsiteeringud esitatakse originaalkeeles. Tõlgituna taasesitatavad tekstid, sh tõlgitud otsesed tsiteeringud, esitatakse refereeringuna ning jutumärke ei kasutata.
ESIMESE ASTME PEALKIRJAD esitatakse nii töö tekstis kui sisukorras trükitähtedega. TEISE ASTME PEALKIRJAD esitatakse trükitähtedega töö tekstis, kuid sisukorras tavalises kirjas suure algustähega. Ülejäänud pealkirjad esitatakse nii töö tekstis kui sisukorras tavalises kirjas suure algustähega.
Alljärgnevaid esimese astme pealkirju ei nummerdata:
DISSERTANDI TEEMAKOHASED PUBLIKATSIOONID, EESSÕNA, SISSEJUHATUS, KOKKUVÕTE, VIITEALLIKAD, PUBLIKATSIOONID, LISAD, VÕÕRKEELSE KOKKUVÕTTE PEALKIRI, ELULOOKIRJELDUS, CURRICULUM VITAE. Kõik ülejäänud pealkirjad nummerdatakse nii tekstis kui sisukorras.
4.2. FOTOD
Foto maksimaalne laius on 12,5 cm ja kõrgus 19,5 cm (fotode suurus on seotud doktoritööle kinnitatud mõõtmete ja laopinna suurusega).
Fotod nummerdatakse ja esitatakse eraldi faili(de)na. Töö tekstis märgitakse foto asukoht ning lisatakse number ja allkiri.
Fotomaterjali esitamiseks kirjastusele on järgmised võimalused: o digifoto:
mitte suurem kui 12,5x19,5 cm;
resolutsioon ehk punktitihedus 300 dpi (dots per inch);
lõiguvahed
tekitatakse lõiguvormingut, mitte tühje ridasid kasutades (vastavad pealkirja ja
lõiguvormingud on määratletud punktis 4.5).
10