Kus mu pöial?

Köide Spiraalköide
Ilmumisaasta 2006

Rohkem infot

Tegemist on Tasku Tarkmehe sarja avaköitega, mis on välja kasvanud TLÜ Rakvere kolledži eelkooli- ja esiõpetuse eriala lõpetanud Erika Kalamehe lõputööst «Näpumängud ja mängitused». Tasku Tarkmehe väljaanded tahavad olla toeks ja abiks lapsevanemale, lasteaia õpetajale, aga ka algklassiõpetajale ning üliõpilasele, kes alles õpib õpetajaks. Lastega õues õppetegevusi läbi viies ei ole alati käepärane kasutada suurtesse mappidesse kogutud materjali. Paraja mõõduga raamatukese saab aga alati taskus või käekotis kaasa võtta. Kui oma peas saab mõte otsa, pakub Tasku Tarkmees abi – sealt leiab pähekulunud mängudele, võtetele ja trikkidele lisa. Abiks on raamat kindlasti ka toas toimetades. Käed on mänguasjad, mis on alati varrukast võtta. Lisaks on need mängud tõelised imerelvad. Lapsel on probleeme mälu ja meelespidamisega... Poisid on rahutud ja ei keskendu... Üks laps ei söanda kõva häälega rääkida... Teine ei julge kaaslastega koos olla... Kolmanda pea ei jaga matemaatikat... Mõni ei pea rütmi... Selle kõige puhul aitab näpumängude mängimine. «Kus mu pöial?» on raamat, milles põhjalikumalt lahti seletatud mängude kõrvale on paigutatud nende variante ja teisendusi. Sama mäng mitmes sõnastuses annab tugeva loomingulise tõuke laste keeletajule, teisalt annab variantide kasutamine toreda võimaluse vana mängu sissetoomiseks pisut uuel kujul. Kogumiku tekstide sõnastus ei ole ainuvõimalik, õpetajal ja lastel enestel on õigus tekste pikendada, lühendada, suupärasemaks muuta või ümbergi teha.

5 toodet samas kategoorias