Page 13 - Haridusuuendus 2020
P. 13
 4. Lapse / õppija päeva disain
tallinna reaalkool
5. KLASSI ERINEVAID AINEID LÕIMIV DRAAMAPROJEKT
2019/2020. õppeaastal viidi Reaalkoolis läbi juba viiendat korda toimunud draamaprojekt. Projekt, mis algab tavaliselt hilissügisel ning kestab maini, lõimib emakeele, kunstiõpetuse, käsitöö, tehnoloogia, informaatika, muusika- ja draamaõpetuse. Projektiga alustatakse emakeele ainetunnis, kus esimese etapina loevad 5. klassi õpilased läbi ühe teose. Siis moodustavad õpilased väiksemad rühmad, valivad välja oma loo ning kirjutavad selle põhjal näitemängu stsenaariumi. Teose valimisel leiavad õpilased tuge õpetaja suunistest.
Projekti terviktulemuseks on koostöös mininäidendi kirjutamine, lavastamine ja esitamine koos vahepalade ehk rahvalauludega, samuti näidendiga seotud maketi ja kavalehe koostamine. Olulise tähtsusega on projektide esitamise korraldamine. See annab õpilastele edaspidiseks hea ülevaate projektitööst, ainetevahelisest lõimingust ning koostööoskused erinevates projektides osalemiseks.
Etendusi on palutud vaatama lapsevanemad, aineõpetajad ja 4. klasside õpilased. Esituste vahel kõlavad muusikatunnis sündinud omaloomingulised rahvalaulud, mille autoriteks ja ettekandjateks on samuti 5. klassi õpilased.
Tallinna Reaalkooli draamaprojekt on selgelt lõimingut ja õppija terviklikku arengut toetav tegevustik. Kuues erinevas aines ja terve kooliaasta vältavas projektis näevad õpilased erinevaid tahke ning samas õpitakse jõukohast projektijuhtimist ning –arendamist. Projekt toetab igati ennastjuhtiva õppija kujunemist ja üldpädevuste omandamist erinevates õpisituatsioonides.
Õpetajate tegevus on iga aastaga järjest enam mõtestatud ning saavutanud juhtkonna toe, samas lämmatamata õpetajate ja õpilaste isetegemist. Selgelt kumab läbi lähtumine motivatsiooniteooriast ning õppija arengust kui suurest eesmärgist.
Jüri Käosaar,
Tallinna Ülikooli kooliarenduse konsultant
Haridusinnovatsiooni keskus
                       kontakt:
real.edu.ee
Madis Somelar madis.somelar@real.edu.ee
www.tlu.ee/hik
                         



















































































   11   12   13   14   15