Page 9 - Õppekorralduse eeskiri
P. 9
ja kriteeriumid, määrab kindlaks seminarivormis toimuva õppetöö ajad teemad ja osalemise nõuded, loetleb ainekursuse juurde kuuluva kohustusliku ja loenguid asendava kirjanduse, kirjeldab ainekursuse sisu ning esitab muud ainekursuse kuulajatele osalemiseks ja õppeaine sooritamiseks vajalikku informatsiooni. Kursuseprogrammid avalikustatakse hiljemalt semestri eelnädalal ÕIS-is.
(6) Õppejõud vastutab õppetöö nõuetekohase läbiviimise eest, sh et tema ainekursuse kohustusliku kirjanduse all toodud materjalid on üliõpilasele kättesaadavad ja/või koostab õppematerjali kontaktõppes käsitletavatest põhiteemadest ning võtmeterminitest, tehes selle kättesaadavaks õppeainele registreeritud üliõpilastele vähemalt üks päev enne loengut elektrooniliselt.
§ 15. Õpingukava koostamine
(1) Õpingukava on üliõpilase poolt eelseisvaks semestriks valitud ainekursuste loend, mille kuulajaks ta on registreerinud. Registreerimisega võtab üliõpilane kohustuse sooritada vastavas õppeaines eksam või arvestus.
(2) Üliõpilane peab õpingukava koostama igaks õppetööst osavõtu semestriks. Ainekursustele registreerimise eelduseks on jooksva semestri õpetamise ja ainekursuste tagasisideküsitluste kohustuslikule osale vastamine. Üliõpilane ei saa semestri õpingukava esitada, kui tal on ülikooli ees täitmata finantskohustusi.
(3) Üliõpilasel on kohustus esitada õpingukava ka juhul, kui ta ei registreeri ühelegi ainekursusele. Õpingukava esitamata jätmisel algatatakse üliõpilase eksmatrikuleerimine. (4) Õpingute kavandamisel lähtub üliõpilane õppekavast, tunniplaanist, oma võimalustest ja arenguvajadustest. Nominaalse õppeajaga lõpetamiseks on soovitav koostada õpingukava lähtuvalt õppekava nominaaljaotusest.
(5) Esimesel õppetööst osavõtu semestril võib üliõpilane registreerida õpingukavasse piiramatus mahus ainekursuseid, kuid mitte vähem kui 23 EAP-d täiskoormusega õppes ja 15 EAP-d osakoormusega õppes.
(6) Alates teisest semestrist rakendab ülikool ainetele registreerimise piirangut juhul, kui üliõpilase kõigist varasematest registreeringutest on sooritamata rohkem kui üks õppeaine. Piirangu kohaselt võib üliõpilane õpingukavasse registreerida aineid kuni 38 EAP mahus. (7) Vabaainete kavandamisel lähtub üliõpilane oma arenguvajadustest ning võõrkeele, eesti keele ja arvutioskuse vastavusest/mittevastavusest õppekavas kehtestatud nõuetele.
(8) Üliõpilane valib vabaaineteks sama õppeastme aineid. Juhul, kui eriala omandamise seisukohalt on vajalik teadmisi täiendada eelmise õppeastme ainete õppimisega, kooskõlastab üliõpilane motiveeritud avalduse akadeemilises üksuses.
(9) Õppekavas ettenähtud vabaainete moodulit on võimalik täita ületades õppekavas määratletud teiste moodulite mahtu. Eeltoodud juhul jääb õppeainete maht vabaainete moodulis väiksemaks õppekavaga määratletud mahust.
(10)Üliõpilane registreerib end ainekursusele ÕIS-i vahendusel. Registreerida on õigus ainekursusele, millele pole kehtestatud eeldusaineid või mille eeldusained on üliõpilane positiivselt sooritanud.
(11)Elektrooniline registreerimine ainekursusele ja registreeringu tühistamine on võimalik semestri eelnädala ja kontaktõppe esimese kaheksa kalendripäeva jooksul. Nelja tööpäeva jooksul pärast elektroonilise registreerimise lõppu on õppeainetesse registreerimine ja registreeringute kustutamine võimalik avalduse alusel. Semestri kestel algavale ainekursusele saab erandkorras registreerida või registreeringu kustutada esitades avalduse ainet õpetavasse üksusesse ainekursuse esimese kontaktõppe nädala jooksul. (12)Ainekursustele, mille kuulajaks üliõpilane piiratud kohtade arvu tõttu registreerida ei saanud, on tal võimalik lisada end ootenimekirja. Vabade kohtade tekkimisel ainekursuse kuulajate nimekirjas lisatakse ootelehel olev üliõpilane ainekursuse kuulajaks.


































































































   7   8   9   10   11