Случайность и непредсказуемость в истории культуры

Материалы Вторых Лотмановских дней в Таллиннском университете (4–6 июня 2010 г.)

Koostaja-toimetaja Igor Pilshchikov

Raamat sarjast ACTA Universitatis Tallinnensis

Rohkem infot

48 toodet

Lisa soovinimekirja

Kõrgus 230mm
Laius 150mm
Kaal 840g
ISBN 978-9985-58-759-1
Lehekülgi 582
Köide Pehme köide
Ilmumisaasta 2013

Rohkem infot

Kogumik sisaldab 2010. aastal Tallinna Ülikoolis toimunud II Lotmani päevade materjale. Raamat koosneb kolmest osast. Esimene sisaldab nende teadlaste artikleid, kes on edasi arendanud Juri Lotmani ettekujutust juhuslikkuse ja ennustamatuse kohta kultuuriprotsessides. Artiklite autorid vaatlevad kultuuriajaloo probleeme läbi terminoloogiliste opositsioonide “juhuslikkus / paratamatus”, “juhuslikkus / seaduspära”, “ettearvamatu / ettearvatav”, “determineeritus / stohhastilisus” ja “nomoteetilisus / ideograafilisus” prisma. Kogumiku teine osa on pühendatud indeterminismiprobleemidele vene kultuuris ja nende peegeldumisele kirjanduslikes, filmi- ja poliitilistes diskursustes ja narratiivides. Kogumiku kolmanda osa artiklid käsitlevad Kesk- ja Ida-Euroopa uusima ajaloo kultuurilisi ja poliitilisi aspekte, mh Juri Lotmani suhtestumist Eesti akadeemilise ja ühiskondliku keskkonnaga.
Kogumiku artiklid on vene keeles. Raamatu lõpus on resümeed eesti ja inglise keeles.

Lae alla

30 toodet samas kategoorias