Prototüüp on pakutava lahenduse lihtne eksperimentaalne mudel, mida kasutatakse ideede, disaini eelduste ja muude kontseptualiseerimise aspektide kiireks ja odavaks testimiseks või kinnitamiseks, et kaasatud disainer(id) saaksid teha asjakohaseid täpsustusi või võimalikke suunamuutusi.
Sessiooni eesmärgid: hinnata, kas rakendatud ideedega on kasutaja vajadused rahuldatud.
Grupp: prototüübi võib luua üks inimene või suurem meeskond. Eksperdid ja meeskonnaliikmed võivad aidata kontrollida, kas kõik on arvesse võetud.
Kestus: 30 min. - mitu päeva
Vajalikud materjalid: paber, märkmekleepsud, pliiatsid. Igasugune materjal, mida prototüübi loomiseks on vaja.
Samm 1: Enne prototüüpide koostamist on oluline teada, milliseid teadmisi me tahame saada. Tuleb sõnastada testitavad oletused ja see, kuidas katse läbi viiakse.
Samm 2: Prototüübiga suhtlemine peab muutuma kasutaja jaoks põnevaks kogemuseks ja test peab andma uusi teadmisi.
Samm 3: Määrake lahenduse tase ja see, mida täpselt tuleb teha. Määratlege erinevad ehitatavad prototüübid. Sageli on mõttekas mõelda alternatiividele ja seejärel valida üks neist.
Samm 4: Valige variant ja vajadusel kirjeldage katset. Madala lahendustasemega prototüübid keskenduvad teadmistele vajaduste, praktilisuse ja funktsionaalsuse kohta ning neid kasutatakse enamasti hajusas faasis. Kõrge lahendustasemega prototüübid keskenduvad teostatavusele ja tasuvusele.
Prototüüpide loomine võimaldab suhelda lõpptarbijate või sidusrühmadega viisil, mis näitab sügavamat ülevaadet ja väärtuslikumaid kogemusi, et vastu võtta edasisi disainiotsuseid.
Illustreerimiseks: