Page 24 - TLÜ ajakiri
P. 24
22 TUDENGIELU
TALLINNA ÜLIKOOLI AJAKIRI / NR 4 / SÜGIS 2013
“ Uued tutvused on kulla hinnaga, ” neist said meie tugisambad, emad- isad, õed-vennad ja vanaemad- vanaisad.
Korrapärane korrapäratus
Mis aga ülikoolisüsteemi puutub, siis süsteem seisneb süsteemi puudumises. Olgu märgitud, et Genti väikesed käänulised tänavad meenu- tavad mõnd Vahemere-äärset Itaalia linnakest. Kui ka ilmad juba kolmandat nädalat Eestimaa suve standarditele vastavad, on raske akadee- milisele tööle keskenduda. Nii ka ilmselt üli- kooli personalil, sest pärast kolmandat nädalat ei tea keegi meist endiselt oma tunniplaani ega auditooriumide numbreid ja asukohti.
Kõrgharidus pole ainus eluvaldkond, kus valitseb kaos. Tahad eestlase kombel oma ostu- de eest kaardiga tasuda? Ei saa. Tahad rongiga õigeks ajaks sihtpunkti jõuda? Ei jõua. Tahad isikliku sülearvutiga kohvikus wifit kasutada? Ei leia. Vastupidiselt eelmainitule on prügima- jandus piinliku täpsusega organiseeritud. Kogu elanikkond sorteerib kodudes iga mahakukku- nud juuksekarva värvi järgi, aga tänavapuhas- tusteenust osutab vaid vihmapilv.
Stereotüüpsed heidikud
Üsna pea sai selgeks, et sobitume ka teise Eras- muse tudengi stereotüüpi. Me ei õpi tegelikult mitte midagi. Nüüd alles mõistame, et see ei pruugi olla üldse üliõpilase enda laiskuse süü, vaid tihti takerdub õpingute voolavus vahetus- kooli madalama taseme, paberimajanduse või üldise organiseerimatuse taha. Meie suureks üllatuseks tuleme akadeemilisest ja autoriteet- sest ülikoolist keskkoolisarnase tasemega kol- ledžisse.
Valjud ja emotsionaalsed vestlused, mis kostavad ühest auditooriumi otsast teise, ja üldine huvipuudus õppejõu vastu on igapäe- vane. Oleme peaaegu kindlad, et keegi voltis ühes tunnis paberlennukit.
Õppejõud – Erasmuse pärlid
Tasakaalustavaks teguriks on õnneks imelised ja huvitavad õppejõud. Meie südamed murdu- vad, kui peame järjekordses tunnis nägema aus- tuse puudumist inimese vastu, kes annab endast auditooriumi ees nii palju.
Kohalike mõistes oleme nohikud ja pigem hoitakse meist eemale ja vaadatakse pilguga, millest võib välja lugeda lause: „Eeh ... Kas teid tõesti huvitab, mida see vend seal klassi ees räägib või?”
Tarkus, mida mujalt ei saa
Lisaks kõikidele kirevatele seiklustele, peame märkimisväärseks omandatud võõrkeelte taseme märgatavat langust. Tallinna Ülikoo- lis omandatud noobli C-tasemega võib pärast paari kuud hüvasti jätta. Ka eesti keeles tuleb aluse-öeldise-sihitise reeglit endale tihti meelde tuletada. See-eest oleme õppinud end vähe- malt kuues võõrkeeles ebatsensuurselt väl- jendama. Aah, tabarnack! (M.U &S.L – toim. kanada-prantsuskeelne sõna, mis väljendab ääretut viha. Multifunktsionaalne, toimib nii tegusõna, nimisõna kui ka omadussõnana.)
Marianne ja Stinne ülikooli trepil Belgias Foto: Steven Meert


































































































   22   23   24   25   26