Page 27 - TLÜ ajakiri
P. 27
TALLINNA ÜLIKOOLI AJAKIRI / NR 7 / KEVAD 2015
KOGEMUS 25
Fotod: erakogu
Inglise keele tase on Eestis veidi kõrgem, kuna meil on rohkem võimalusi lugeda inglis- keelset kirjandust, reisida ja vaadata filme, mis on sealsetele õpilastele täiesti ettekujutamatu. Enamikus kodudes, rääkimata koolidest, ei ole elektrit ega televiisorit.
Ghanas tegelesin loovpedagoogika arenda- misega, koolitasin direktoreid ja teadusainete õpetajaid ning andsin põhikoolides tunde. Lõpetasin eelmisel aastal Tallinna Ülikooli pedagoogika eriala ja sain õpitust mõndagi rakendada. Eestis olen harjunud nutiseadmete ja muude mugavustega, kuid Ghana koolid võivad sellistest võimalustest vaid und näha. Seega sain kogemuse, kuidas tunde planeeri- da ilma interneti abita ja õpilaste hulgale, mis küündis mõnikord 40 inimese kanti.
Ghanast saadud emotsioonid annavad mulle loodetavasti terve järgmine aasta energiat ja kui tekib väike infoühiskonna ängistus, saan silmad sulgeda ning ennast tagasi savanni ja
tähistaeva alla mõelda, kus vaatamata suurtele majanduslikele muredele on elu täis värve ja naudinguid.
Ühel hommikul ärkasin kella kuuest ukse kolksatuse peale. Nimelt oli meile üks kohalik punuja teinud oaroa – ta oli külanaistelt kuul- nud, et eestlased ei telli enam kirikust sööki ja on näljas. Selliseid armsaid üllatajaid jagus igasse nädalasse.
Kohaliku haridusameti personalijuht lubas mulle pooleldi naljatledes mitme kooli juha- tamist. Leidsin ise ühe vahva kunstidele kes- kendunud kooli, mis asus otse rannal. Oleksin pidanud vaid paar sammukest astuma, et töö- päeva lõppedes surfama minna.
Kuid praegu on mul Eestis veel palju teha ja terve maailm on täis uus põnevaid kohti. Siiski meeldib mulle väga ghanalaste reggae’lik ellu- suhtumine: ei lasta ennast liialt rusuda pisikes- test muredest ja liiga tõsiseid inimesi kohtab haruharva.


































































































   25   26   27   28   29