Page 7 - TLÜ ajakiri
P. 7
TALLINNA ÜLIKOOLI AJAKIRI / NR 7 / KEVAD 2015
TEUAUDDLIASNEDE 5
koostöös õppejõududega ja neile antakse taga- sisidet uute meetodite kohta.
Haridusinnovatsiooni keskus andis Nutika Öökulli aumärgi Eesti rahvusvahelisele kooli- le, kes on valmis jagama kõiki oma huvitavaid praktikaid. Samuti on käivitumas koostöö Rocca al Mare kooliga, mille uus õpilaste ise- õppimise meetod saab tuge ja nõu haridus- teadlastelt, kes uurivad selle mõju õppimisele.
ÜLIKOOL JA DIGIPÖÖRE Mart Laanpere
Samsung Elctronics Balticsi ja Tallinna Üli- kooli informaatika instituudi haridustehno- loogia keskuse koostöös käivitus digipöörde teine etapp, milles osaleb 12 kooli.
Praeguse digiajastu pärismaalaste põlvkon- na jaoks on kõige loomulikum digitehnoloogia kasutamise viis seotud isikliku nutiseadmega. Selle abil tehakse, remiksitakse ja jagatakse pil- te, videolõike, lühisõnumeid, pikemaid tekste ja muusikat.
Nutitelefonide ja tahvelarvutite kasutami- ne on aga paraku paljudes koolides keelatud, sest haridusasutused ei oska neile mõistlikku rakendust leida. Samsungi Digipöörde kooli- uuendusprogramm põhineb veendumusel, et arvutiklasside ajastu on koolides ümber saa- nud ja aeg on võtta kasutusele kaasaskantavad digiseadmed.
Kuna need on disainitud väga personaal- setena ja kasutajatel on erinevad eelistused, siis on mõistlik lubada õpilastel pigem isiklik- ke nutivahendeid kasutada kui et riik kõigile ühesuguseid ostaks. Võta Oma Seade Kaasa (VOSK või inglise keeles BYOD, Bring Your Own Device) on juba paljudes lääneriikide koolides end õigustanud.
Just VOSK-lähenemisest lähtub ka Eesti elukestva õppe strateegias aastaks 2020 sihiks seatud digipööre, kuid praegu on vaid vähesed koolid nii suureks muutuseks valmis. Siin sek- kubki Samsungi Digipööre, mille käigus toeta- takse 20 pilootkooli oma digipöörde visiooni elluviimisel ja teenäitajaks saamisel.
Haridusstrateegia näeb digiseadmeid va- hendina nutikamate õppimis- ja õpetamisvii- side kooli toomisel. Eesmärk on, et faktitead- miste kopeerimise asemel rakendataks neid eluliste probleemide lahendamisel, kasvatades õpilastes seeläbi loovust, koostööoskusi, ise- seisva õppimise võimet ja ettevõtlikkust.
Mullu osales Samsungi Digipöörde prog- rammis kaheksa pilootkooli, Samsungi 10 000-eurose peaauhinna võitis Valga Vene
Gümnaasium. Tänavu märtsis osales Samsun- gi Digipöörde pilootkoolide konkursil üle 60 kooli, kelle seast valis žürii välja kaksteist.
Nende kuueliikmelised meeskonnad osale- vad maist novembrini Tallinna Ülikooli infor- maatika instituudi koolitustel. Paralleelselt koo- litustega viiakse ellu kohalikest võimalustest ja huvidest lähtuv digipöörde projekt, mille tule- musi hindab žürii.
Ka tänavu saab üks kool Samsungi poolt peaauhinnaks 10 000 euro väärtuses digisead- meid kooli enda valikul. Lähemalt võib projek- tist lugeda samsungdigipoore.ee.
2015. AASTA PILOOTKOOLID:
Ahtme Gümnaasium,
Kolga Kool,
Lauka Põhikool,
Miina Härma Gümnaasium, Otepää Gümnaasium, Pärnu Mai Põhikool,
Rapla Ühisgümnaasium, Roosna-Alliku Põhikool,
Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium, Tallinna Lilleküla Gümnaasium,
Tartu Veeriku Kool,
Väätsa Põhikool.


































































































   5   6   7   8   9