Mis on populism?

Jan-Werner Müller

Inglise keelest tõlkinud Triinu Pakk

Raamat sarjast "Bibliotheca Politica“

Rohkem infot

33 toodet

Lisa soovinimekirja

Kõrgus 190 mm
Laius 125 mm
ISBN 978-9985-58-858-1
Lehekülgi 176 lk
Köide Pehma köide
Ilmumisaasta 2018

Rohkem infot

Jan-Werner Mülleri „Mis on populism?“ ilmus esmakordselt 2016. aastal, kuid selle asjakohasus on paari viimase aasta poliitiliste sündmuste käigus üksnes kasvanud. Teos on lühike, ent oluline sissevaade populismi kui demokraatiat ohustavasse nähtusesse, mis kujundab praegu poliitilist maastikku maailma eri paigus. Pooli valimata joonistab autor välja populistliku poliitikategemise viisi erijooned, mis võivad võtta nii parem- kui ka vasakpoolseid vorme. Oht demokraatiale väljendub eeskätt pluralismivastasuses, teiste jõudude mitteaktsepteerimises ja ainuvõimu püüdes. Samas võib populismi mõista ka positiivses võtmes, demokratiseeriva ja vabastava nähtusena – mõõdukal määral populismi võib pakkuda värskust ja see ei lase võimukandjail liiga mugavaks minna.
Jan-Werner Müller (snd 1970) on saksa politoloog ja  Princetoni ülikooli professor. Tema uurimissuunad hõlmavad nüüdisaegse poliitilise mõtte ajalugu, demokraatia teooriat, konstitutsionalismi, religiooni ja poliitika suhteid ning Euroopa integratsiooni teemasid. Raamatu „Mis on populism?“ tõlge eesti keelde on Tallinna Ülikooli kirjastuse uue sarja „Bibliotheca Politica“ avateos.

Lae alla

30 toodet samas kategoorias