Slavica Revalensia VI

Slavica Revalensia on Tallinna Ülikoolis 2014. aastal asutatud rahvusvaheline eelretsenseeritav ajakiri, mis on pühendatud slaavi uuringutele. Ajakirjas on kolm põhirubriiki: „Uuringud ja materjalid”, „Kriitika” ja „Bibliograafia”.

Rohkem infot

28 toodet

Lisa soovinimekirja

Kõrgus 230 mm
Laius 150 mm
ISBN 9772346582069
Lehekülgi 327 lk
Köide Pehme köide
Ilmumisaasta 2019

Rohkem infot

Slavica Revalensia 6. numbris ootavad lugejat 11 materjali. Nende hulgas on näiteks seniavaldamata vürst Pavel Vjazemski kiri Pjotr Bartenevile (Lev Sobolevi publikatsioon), järjekordne osa Roman Timentšiki artiklitsüklist „Anna Ahmatova „Märkmikute” nimeloendist” ja Hernyk Barani retsensioon Georgi Levintoni raamatule «Статьи о поэзии русского авангарда» („Artiklid vene avangardi poeesiast”). Äramärkimist on leidnud ka kaks 120. aastapäeva: number algab Aleksandr Dolinini artikliga Vladimir Nabokovi (1899—1977) romaanist „Kutse tapalavale” ja nõukogude kirjandusest ja jätkab Jevgeni Jablokovi artikliga, mis on pühendatud visuaalsele teemale Andrei Platonovi (1899—1951) proosas.

„Viimastel aastatel avaldas Slavica Revalensia üle 50 teadusartiklit vene keeles, ent sellest aastast saadik realiseerub ka ajakirja ametlik kakskeelsus: selles numbris ootab lugejat ingliskeelne raamatuarvustus, mille autor on maailmakuulsa slavistide Kiril Taranovsky ja Roman Jakobsoni õpilane, vene avangardi asjatundja Henryk Baran,” iseloomustab ajakirja 6. numbrit Slavica Revalensia peatoimetaja Grigori Utgof.

Slavica Revalensia artiklid on vene- ja ingliskeelsed, artiklite resümeed on eesti ja inglise keeles.

Lae alla

30 toodet samas kategoorias