Loodusblogi

Neeme Lumi äratas ellu 100-aastased!

3.novembril TLÜ Eesti Pedagoogika Arhiivmuuseumi (EPAM) 100. aastapäevale pühendatud näituse avamisel pani Tallinna Ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi (LTI) füüsika hariduse lektor Neeme Lumi sada aastat vanad füüsika katseriistad uuesti elama .

Foto näituse avamisest: Neeme Lumi demonstreerimas füüsikaelemente

3.novembril 2022 TLÜ Eesti Pedagoogika Arhiivmuuseumi  (EPAM) 100. aastapäevale pühendatud näituse avamisel pani Tallinna Ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi (LTI) füüsika hariduse lektor Neeme Lumi sada aastat vanad füüsika katseriistad uuesti elama sidudes ajaloo tänase digimaailmaga, luues selliselt märksa paremad võimalused sajanditaguste traditsiooniliste eksperimentide läbiviimiseks, visualiseerimiseks  ning  analüüsiks.

1922. aastal alustas tegevust TLÜ Eesti Pedagoogika Arhiivmuuseumi eelkäija – Tallinna Linna Pedagoogiline Muuseum. 100. aastapäeva puhul saab näha Pedagoogilise Muuseumi ajaloost ülevaadet siit.