Teade

Tuleviku insener-disainerid on koolitatud

pilt

Juba teist aastat viidi ülikoolide ühisprojektina läbi 9. – 12. klasside noortele suunatud Tuleviku insener-disaineri õppeprogramm. Haridus- ja Teadusministriumi toel, varasemalt TalTechi ja EKA ühistöös, sel aastal ka TLÜ panustamisel. Tuleviku insener-disainer (TID) on uudne ja Eestis ainulaadne õppeprogramm, mille laiem fookus on kliimamuutused ja nende mõju ühiskonnale. Programmi käigus saavad noored põhjaliku ülevaate inseneri, loodusteadlase ja disaineri elukutsest.

Sel aastal viidi läbi neli erinevat teemamoodulit - Kuidas ehitada ise keskkonnasõbralikku sõidukit? Kuidas võita toidusõda? Milline on asjade tulevik? Milline on ideaalne klassiruum? LTI õppejõud ja teadurid (Jaana Taar, Kristi Koppel, Tiina Vänt, Kert Martma ja Kadri Saluri) panustasid moodulisse Kuidas võita toidusõda?

pilt

13.mail 2023 toimus kolme ülikooli ühisprojekti lõpuüritus, kus TLÜ esindajana jagas mõtteid ka LTI direktor Ruth Shimmo.