Slavica Revalensia X (2023)

Toimetaja: Grigori Utgof
Koostajad: Nikita Ohhotin, Aleksandr Ospovat, Roman Timentšik

Autorid: I. Belobrovtseva, A. Bljumbaum, A. Dolinin, V. Guštšin, S. Halturin, G. Lapina, O. Larionov, A. Lavrov, Y. Leving, G. Levinton, J. Ljamina, G. Morev, G. Obatnin, A. Ospovat, T. Pahhareva, F. Poljakov, B. Ravdin, M. Salman, A. Sobolev, V. Zeltšenko, R. Timentšik, A. Ustinov

Rohkem infot

Toodet pole enam laos

Lisa soovinimekirja

ISBN 9772346582108
Lehekülgi 575
Köide Pehme köide
Ilmumisaasta 2023

Rohkem infot

Ajakirja rubriigi «Исследования и материалы» („Uurimused ja materjalid“) esimeses osas ootavad lugejat 8 artiklit 18.–20. saj vene kirjandusest (nt Anna Ahmatovast, Aleksandr Blokist, Boriss Pasternakist jt). Sama rubriigi teises osas, mis on pühendatud Gabriel Superfini 80. sünnipäevale ja mille koostajad on Nikita Ohhotin, Alexander Ospovat ja Roman Timentšik, avaldakse 10 artiklit 19. ja 20. saj vene kirjandusest (nt Mihhail Bulgakovist, Vladimir Nabokovist, Aleksandr Puškinist jt), külma sõja ajaloost ja poliitilistest represioonidest Venemaal.

Ajakirja «Критика» („Kriitika“) rubriik käsitleb 2022. aastal ilmunud Mihhail Veliževi raamatut Pjotr Tšaadajevist. Samas rubriigis tutvustakse uut rahvusvahelist filoloogiakonverentsi sarja Graduate Student Conference in Russian Language and Literatures (Helsinki—Tallinn—Tartu), mille korraldajad on Helsingi, Tallinna ja Tartu ülikooli slavistid ja mille eesmärgiks on vene uuringute valdkonna põhjalik ümbermõtestamine.

Number lõpeb järelehüüdega Heildelbergi ülikooli õppejõule ja kirjanikule Mihhail Bezrodnõile (1957–2023), kelle debüütraamat „Tsitaadi lõpp“ (1996) peetakse nüüdisagse vene kirjanduse üheks tippsaavutuseks.

Lae alla

30 toodet samas kategoorias