Kuidas mõista andmestunud maailma? Metodoloogiline teejuht

Koostanud ja toimetanud Anu Masso, Katrin Tiidenberg, Andra Siibak

Rohkem infot

8 toodet

Lisa soovinimekirja

ISBN 978-9985-58-889-5
Lehekülgi 800 lk
Köide Kõva köide
Ilmumisaasta 2020

Rohkem infot

Autorid: Anto Aasa, Mare Ainsaar, Mai Beilmann, Marju Himma-Kadakas, Indrek Ibrus, Olle Järv, Aleksei Kelli, Toomas Kirt, Mare Koit, Irene Kull, Andres Kuusik, Ragne Kõuts-Klemm, Liisi Laineste, Innar Liiv, Liina Lindström, Anu Masso, Jaan Masso, Kadri Muischnek, Maria Murumaa-Mengel, Kerli Müürisepp, Maarja Ojamaa, Hembo Pagi, Kristian Pentus, Maili Pilt, Pille Pruulmann-Vengerfeldt, Ave Roots, Leno Saarniit, Andra Siibak, Siiri Silm, Indrek Soidla, Marek Tamm, Kuldar Taveter, Katrin Tiidenberg, Kristel Uiboaed, Anna Veremchuk, Triin Vihalemm, Age Värv, Haldur Õim.

Raamat keskendub andmestumise kui ühe viimaste aastate olulisima ning vastuolulisema nähtuse uurimisele. Raamatu keskmes on erinevad meetodid ja metodoloogilised võtted, mida rakendatakse uurimaks andmestumist kui sotsiaalset protsessi, mille käigus igapäevased tegevused ja ühiskondlikud protsessid teisendatakse arvulisteks andmeteks.

Kogumikust leiavad kasulikku lugemist kõik, kes soovivad andmestumisega kaasnevaid protsesse paremini mõista – nii andmetega iga päev töötavad või seda teha soovivad analüütikud, eksperdid ja otsustajad, andmetega tööd alustavad bakalaureuse- või magistritaseme üliõpilased kui ka juba kogenud eksperdid, kes soovivad oma analüütilist repertuaari laiendada.

Andmestuvat maailma aitavad raamatus mõtestada 38 eri distsipliinide esindajat, eksperti, õppejõudu ja praktikut Tartu Ülikoolist, Tallinna Ülikoolist ja Tallinna Tehnikaülikoolist ning mitmest teadus- ja arendusasutustest, eraettevõtetest ja välisülikoolidest.

Lae alla

30 toodet samas kategoorias