Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi direktoriks valiti Uku Lember

Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi (TÜHI) valimiskogu valis 26. aprillil instituudi direktoriks lähiajaloo dotsendi Uku Lemberi (41).

Uku Lember

Viimasel poolaastal instituudi direktori kohusetäitja ülesandeid täitnud Uku Lemberi viieaastane direktori tööperiood algab tänavu 1. septembril.

Lemberi sõnul on tal suur au juhtida humanitaarteaduste instituuti, sest Tallinna Ülikool on Eesti üks suuremaid humanitaarsuunitlusega ülikoole. „Meie instituudis teevad teadust maailmatasemel humanitaarteadlased, keda toetab kvaliteetne tugivõrgustik. See teeb meist väga sisuka ja tugeva akadeemilise üksuse,“ ütles Lember.

Järgmiste aastate peamised proovikivid on Lemberi sõnul tulemusliku töö korraldamine kõrghariduse riikliku alarahastuse olukorras ja täiendavate tuluallikate leidmine.

Uku Lember on lõpetanud Tartu Ülikooli majandusteaduse erialal ja seejärel õppinud ajalugu järgmistel õppeastmetel Kesk-Euroopa Ülikoolis Budapestis. Lemberi doktoritöö teema keskendus etnilistele suhetele ja segaperekondadele Nõukogude Eestis. Ta on olnud USA Cornelli Ülikooli külalisdoktorant ja stipendiaat Bukaresti, Coimbra, Kiievi, Londoni ja Uppsala kõrgkoolides.

Tallinna Ülikoolis töötab Uku Lember alates 2016. aastast. Enne direktori kohusetäitja ametikohta oli ta lähiajaloo dotsent.