Skip navigation

Ülesanne 5: Infootsingust ja allikate hindamisest

Järgnevalt toodud kompleksülesanne toetab õpilaste uurimistöö pädevuste arengut, arusaamise tekkimist uurimistöö üldnõuetest (kriitilisus, uudsus, aktuaalsus, objektiivsus), samuti infootsingu ja teksti loomise oskusi. Ülesannet saab kasutada uurimistöö valikkursuse raames, kuid lõimida ka teistesse ainetesse. Ülesanne toetab õpilaste probleemilahendusoskuse arengut läbi erinevate allikate uurimisprobleemide analüüsi ning seda on hea rakendada UPT-de planeerimise etapis.

Tööjuhis:

1. Otsige 5 teadusallikat teema kohta (võib olla etteantud teema või õpilase lõputöö teema) ja analüüsige allikate asjakohasust uurimistööks, võttes arvesse uurimistöö põhinõudeid.
  2. Markeerige allikates ära, kuidas on seal uurimisprobleemi avamisel ja uurimistulemuste esitamisel sõnastatud uudne, aktuaalne ja objektiivne teadmine.
  3. Tehke allikate põhjal 300-sõnaline kokkuvõte, nii et erinevates allikates olevat uut teadmist on sünteesitud ning kasutatud on korrektset tekstisisest viitamist. Kokkuvõtte lõppu lisage nõuetekohaselt vormistatud kasutatud allikate loetelu.

Made with eXeLearning (New Window)