Skip navigation

Ülesanne 8: Strateegiad Akadeemiake kodulehel olevate videomaterjalide kasutamiseks

Uurimisteema valik

Vaadake koos järgnevat videot uurimisteema valiku kohta.

Võimalikud arutelu  teemad ja tegevused klassis:

1. Kas mõni videos esitatud olukord on teie jaoks äratuntav? Kuidas kujutate ette lõputöö koostamise protsessi? Milliseid strateegiaid on asjakohane kasutada, et jõuda eduka kaitsmiseni?
  2. Ajurünnak väiksemas rühmas: Kuidas võiks välja näha uurimistöö koostamise protsess ja ajakava. Millistes etappides vajate juhendaja või kaasõpilaste abi?
  3. Ajurünnak väiksemas rühmas: Millised on teid huvitavad uurimisteemad ja mis on nende teemade laiem aktuaalsus ja olulisus? Täitke tabel allpool.
Teemad Miks on aktuaalne ja oluline?

Uurimisküsimused ja hüpoteesid

Vaadake koos järgnevat videod uurimisküsimuste ja hüpoteeside sõnastamise kohta:

Võimalikud arutelu  teemad ja tegevused klassis:

1. Mis on uurimisküsimus(ed) ja hüpotees(id)?
  2. Milline peaks olema lõputöö uurimisküsimus ja hüpotees?

Eelnevate õpilasuurimuste analüüsimine rühmas:

1. tuvastage  töö sissejuhatuses uurimisküsimused ja hüpoteesid? Kas alati peab töös olema hüpotees?

Tegevused väikeses rühmas: Valige välja  üks eelnevalt sõnastatud uurimisteema ning otsige allikaid selle teema kohta. Mis olid nendes allikates kesksed uurimisküsimused? Sõnastage uurimisküsimused, et saaksite uurida sama teemat natuke teise nurga alt.

Teema Miks aktuaalne ja oluline? Uurimisküsimused?

Töö kirjandusega, viitamine ja refereerimine

Vaadake koos järgnevat videot kirjanduse, viitamise ja refereerimise kohta:

Võimalikud arutelu  teemad ja tegevused klassis:

1. Kuidas otsida lõputöö jaoks teemakohaseid allikaid? Kuidas allikate sobivust hinnata? Millist tüüpi allikaid lõputöös kasutada ja milliseid pigem mitte?
  2. Mis on viitamine ja mis on refereerimine?
  3. Otsida enda teema kohta 5 asjakohast allikat ning koostada 300 sõnaline kokkuvõte, kasutades korrektset viitamist.

Uurimistöö läbiviimine ja uurimismetoodika

Vaadake koos järgnevat videot praktilise uurimistöö läbiviimise, metoodika ja andmebaaside kohta:

Võimalikud arutelu teemad ja tegevused klassis:

1. Mille põhjal otsustate, millist metoodikat (andmete kogumise ja analüüsi meetodit) kasutada?
  2. Täitke tabel (allpool) võimalike andmekogumismeetoditega.
  3. Milliseid küsitluskeskkondi teate? Tutvuge nendega ja tooge välja võimalused ja piirangud.
  4. Tutvuge akadeemiake lehel olevate andmebaasidega. Kas saate oma teema uurimisel mõnda andmebaasi kasutada? Milliseid andmebaase veel teate?
Teema Miks aktuaalne ja oluline? Uurimisküsimused? Andmekogumismeetod?

Made with eXeLearning (New Window)