Esileht - Digitehnoloogiate instituut

Matemaatikaõpetaja

Matemaatikaõpetaja magistrikava ­Tallinna Ülikoolis  annab teadmised ja oskused, et õpetada matemaatikat gümnaasiumis ja/või põhikoolis. Matemaatikaõpetaja  ettevalmistuse saanud  on aga tänu oma korrastatud analüütilisele mõtlemisele ning omandatud juhioskustele leidnud rakenduse ka paljudes teistes ametites.  

Õppekava sisaldab kursusi matemaatikast, matemaatika õppimisest ja õpetamisest ning pedagoogilisest psühholoogiast ja kasvatusteadustest. Õppekava sisaldab ka mahuka koolipraktika.

Õppetöö sobib töötavale inimesele, see toimub kolme aasta jooksul reedeti ja laupäeviti. Esimesel ja teisel semestril toimub õppetöö 16 nädala jooksul igal reedel ja igal teisel laupäeval. Teisel õppe-aastal peate arvestama 16 kontaktõppe päevaga semestris, kolmandal õppeaastal keskendute põhiliselt magistritöö koostamisele ja kontaktõpet on suhteliselt vähe.

Keda ootame õppima?

Matemaatikaõpetajaks ootame õppima mitmekülgsete huvide ning avatud ja positiivse ellusuhtumisega noori, kes oma bakalaureuseõpingute ajal on õppinud piisavas mahus matemaatikakursusi. Õppima asujailt eeldame soovi töötada laste ja noortega, aga ka eetilisust ning empaatiavõimet.

 Oodatud on nii matemaatikat, loodusteaduslikke kui tehnilisi erialasid õppinud inimesed, aga miks mitte ka majanduse, ärijuhtimise või arhitektuuri lõpetanud.

Miks tulla meile õppima?

Õpetajakoolitus on Tallinna Ülikooli traditsiooniline suund ning meil lõpetanud matemaatikaõpetajad on Eesti koolides väga nõutud, kusjuures paljud üliõpilased leiavad oma tulevase töökoha juba õppimise ajal.

Matemaatikaõpetaja eriala on meie ülikoolis üks vanemaid – nüüdseks on lõpetajaid kokku juba poolteist tuhat. Õppekava on mitmekülgne, selles vahelduvad matemaatikaõpingud üldpedagoogika, pedagoogilise psühholoogia  ja ainemetoodika kursustega.

Eestis õpetajaks saamine tähendab liitumist ka maailma ühe kõige kvaliteetsemat tööd tegeva professionaalse kogukonnaga. Mitmed PISA uuringud ei jäta kahtlust – Eesti matemaatikaõpetajate töötulemused on maailma tipus. Maailma parimate seltskonda jõudmine on pingutust väärt.

Eriala omandamist toetav õppekeskkond

Võta ette virtuaaltuur meie ülikoolilinnakus!

Ülikoolil on vajaliku matemaatilise tarkvaraga varustatud arvutiklassid, kuhu on võimalik ka väljaspool regulaarset õppetööd aegu broneerida. Auditooriumid on matemaatika didaktika õpetamiseks piisavalt hästi varustatud.

Võta ühendust!
Digitehnoloogiate instituut:
Lea Sild, õppenõustaja
E-post: lea.sild....at....tlu.ee
Telefon: 640 9420
Õppekava kuraator:
Madis Lepik, matemaatika didaktika dotsent
E-post: madis.lepik....at....tlu.ee
Telefon: 640 9429
__thumb_-2-FB_Tallinn University.png TLÜ Digitehnoloogiate instituut


Olulised faktid

Õppetase: magistriõpe

Õppevorm: tsükliõpe

Õppe kestus: 3 aastat

Õppekeel: eesti

Lävendipõhine vastuvõtt

Vastuvõtu ajakava

  • 25. juuni - 4. juuli: Avalduste esitamine infosüsteemis SAIS
  • 7. juuli - 12. juuli: Sisseastumiseksamid
  • 14. juuli: avalikustatakse vastuvõetute nimekirjad
Loe veel