Esileht - Humanitaarteaduste instituut - Õppejõud

Õppejõud

Jekaterina Koort

__thumb_-2-Katja Koort.jpg

Jekaterina Koort on Hiina uuringute lektor ja Konfutsiuse Instituudi direktor. Jekaterina Koort on õppinud hiina keelt Taiwani Riiklikus Pedagoogikaülikoolis ja Hiina Rahvavabariigis Zhenjiangi ülikoolis ning on täiendanud ennast Taiwani Hiina uuringute keskuse (CCS) teadurina.

Teaduslikud huvid: Tema uurimisvaldkonnad on kultuuri- ja mõttelugu fookusega Ida-Aasia suurimate maailmavaateliste süsteemide, eelkõige taoismi ja konfutsianismi ühiskondlikele ja poliitilistele aspektidele.

AUKE profiil
Jekaterina Koort Eesti Teadusinfosüsteemis


Taru Salmenkari

__thumb_-2-Taru Salmenkari.jpg

Taru Salmenkari on Hiina uuringute dotsent. Ta on teinud välitöid Hiinas, Taiwanil, Lõuna-Koreas, osalenud rahvusvahelises vahetusprogrammis Fudani ülikoolis (Hiina), Pekingi ülikooli (Hiina) ja Hiina sotsiaalteaduste akadeemias ning on saanud stipendiumi Korea Sihtasutusest ja Taiwani stipendiumiprogrammist.

Teaduslik huvi: Taru Salmenkari peamine uurimisvaldkond on Ida- Aasia demokraatia ja kodanikuühiskond. Ta on peamiselt uurinud valitsusväliseid organisatsioone (VVO), põrandaaluseid kunstikogukondi ja kogukonnaliikumisi Hiinas, Taiwanil ja Lõuna-Koreas. Uurimiseks kasutab ta peamiselt järgmisi distsipliine: antropoloogia, poliitteooriad, ajalugu, linnageograafia, meedia uuringud.

AUKE profiil


Kõik TÜHI õppejõud ja töötajad