Koostöö

Tallinna Ülikool ja Rae vald lõid koostöös mikrokraadi

Ülikooli ja Rae valla koostöös valminud mikrokraad keskendub kohalikule valitsemisele ja kohalike omavalitsuse töötajate arendamisele. Vastvalminud mikrokraadi esimene õpperühm alustab tänavu sügisel.

Rae valla ja TLÜ esindajad Kindluse koolis
Katrin Saks ja Sulev Lääne kohtusid 13. aprillil Kindluse koolis Rae vallavanema Madis Sariku ja koolijuhi kohusetäitja Maris Laanelaga.

Loodud mikrokraadi õpe kestab alates 2022. aasta sügisest kuni 2023. aasta maini. Õppetöö toimub kaks korda kuus üle kahe nädala Rae vallas, Kindluse koolis.

Projekti üks eestvedaja, Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi valitsemiskorralduse lektori Sulev Lääne selgitas, et kogu mikrokraad koosneb viiest moodulist ning sellele on oodatud õppima omavalitsuste töötajad ja juhid, kellel on vähemalt bakalaureusekraad või rakenduskõrgharidus.

Esimene moodul keskendub omavalitsuse olemusele, teine selle juhtimisele ja teenuste osutamise korraldamisele – need kaks moodulid on kõikidele osalejatele ka kohustuslikud. Kolmanda mooduli keskmes on organisatsioon ja juhtimine, neljanda puhul poliitika kujundamine ja koostöö arendamine. Viimane moodul on aga pühendatud eelarvele, finantsjuhtimisele, ettevõtlusele ja sise- ja väliskontrollile.

Tallinna Ülikooli arendusprorektori Katrin Saksa sõnul on mikrokraadide roll meie kõrgharidusmaastikul üha olulisem. „Mikrokraad on paindlik nii õppija kui ka ülikooli jaoks. Õppuri jaoks on see tavapärase ülikooliõppega võrreldes lühem vorm, mis arvestab tööd tegeva inimese võimalustega. Ülikoolile annab mikrokraad aga võimaluse kiiresti reageerida ühiskonna vajadustele,” ütles Saks.

Nii arendusprorektor Katrin Saks kui ka valitsemiskorralduse lektori Sulev Lääne sõnul on ülikoolil siiralt hea meel, et kohaliku valitsemise mikrokraadi arendus käib koostöös Rae vallaga. Mõlemad toonitasid, et ülikooli ja valla omavaheline koostöö on väga hea ja  suurepärases Kindluse koolis toimunud kohtumine andis inspiratsiooni ka koostöö laiendamiseks.

Rohkem teavet kohaliku omavalitsuse mikokraadi kohta lisame Tallinna Ülikooli kodulehele maikuus, mil ülikool kinnitab mikrokraadi. Olemasolevate ülikooli mikrokraadide kohta saab lugeda ülikooli kodulehelt.

Küsimuste korral:

Sulev Lääne
TLÜ ühiskonnateaduste instituudi valitsemiskorralduse lektor
sulev.laane@tlu.ee