A few decades ago film directors were telling us stories, nowadays this language can be used by grown-ups and children alike. Digital culture is characterized by visual and auditory expression and imagery.

The goal of the BFM Children's Film School is to develop creativity, audiovisual literacy and media awareness in children by teaching them different values. In the learning process the child becomes a researcher, explorer and experimenter.

BFM Children's Film School aims to teach children in the age range from 6 to 16 the following:

 • skills in audiovisual storytelling
 • introducing different creative professions and BFM as well  
 • to enhance the value of digital culture, eg. ethical values by children creating different media components (short film, TV-news, social advertisement, animation techniques  etc).
 • produce wiser and safer consumers of digital media

BFM Children's Film School is a joint project between the following Schools of Tallinn University: School of Educational Sciences and the NGO Avastusõpe - Learning by Discovering.

 

 

12 -16aastaste laste grupp esmaspäeviti kell 17.00-19.15

 

Registreerumine

 • Juhendaja Rauno Polman (BFMi filmikunsti eriala tudeng) 
 • Ühe kuu kohatasu on 45 eurot

7-11aastaste laste grupp teisipäeviti kell 16.00-17.30

 

Registreerumine

 • Juhendaja Sille Paas (haridustehnoloogia eriala magistrant)
 • Ühe kuu kohatasu on 35 eurot 

7 - 12aastaste edasijõudnute grupp teisipäeviti kell 18-19.30

 

Registreerumine

 • Juhendaja Sille Paas (haridustehnoloogia eriala magistrant)
 • Ühe kuu kohatasu on 35 eurot

12-16aastaste Tartu grupp esmaspäeviti kell 17-19.15

 

Registreerumine

 • Juhendajaks on Urmas Reisberg, kes on BFMi filmikunsti eriala vilistlane
 • Ühe kuu kohatasu on 45 eurot

 

Õppeinfo

BFM Laste filmikooli õpilased saavad läbi erinevate lihtsamate ülesannete teha ise praktikas läbi erinevad filmitegemise etapid ja luua ise filmiklippe, teleuudiseid ja sotsiaalreklaame. Laps on õppetegevuses uurija, avastaja ja katsetaja ning filmiõp toimub läbi praktiliste tegevuste. Terminiga “avastusõpe” tähistatakse lapsi kaasavat ning nende igakülgset arengut toetavat õppemeetodit, mis põhineb mängul, laste käelisel tegevusel ning aktiivsel osalusel õpiprotsessis. Oluline on toetada laste loomupärast loomingulisust ja uudishimu ning seoste loomist. Meetodi eesmärk on arusaamisega õppimine, kriitilise mõtlemisoskuse ning sotsiaalsete oskuste arendamine ning kindlasti õpilaste loovuse toetamine. 

Juhendajad

 

Katrin Sigijane - BFM Laste filmikooli õppekava looja, projektijuht ja juhendaja: "Olen lõpetanud režii eriala ja töötanud enne BFMi Eesti Televisiooni teleteatris, OÜ-s Nukufilm, MTÜ Nukufilmi lastestuudios ja Avastusõpe MTÜ-s. Lastega töötades pean oluliseks mängu ja lusti ning usun, et mäng on üks suurepärane õpetamis- ja õppimisviis. Hetkel teen laste filmikooli juhendamises pausi, et õppida hariduslike arvutimängude loomist."


Jürgen Volmer – vabakutseline režissöör, kes lõpetas BFMi filmikunsti õppekava 2015. aasta kevadel. Filmikooli ajal erinevaid töötube ja kursuseid läbides tekkis huvi ka ise õpetaja rolli proovida ning uusi meetodeid katsetada.


Raigo Saariste - lõpetanud BFMi mängufilmi režii eriala Jüri Sillarti käe all. Olen paljuski välja kasvanud erinevatest muusika-, teatri- ja muude kunstidega seotud laste- ja noortelaagritest ning asjade loomuliku jätkuna jõudnud vilistlasena ise nende laagrite ja töötubade juhendamiseni. Olles lapsena kogenud suurt uudishimu ja avatust end loominguliselt mitmekülgselt väljendada, näen seda sama huvi ka teistes lastes ning see inspireerib mind andma neile seda võimalust läbi filmiloome.