TLÜ blogi

Tallinna Ülikooli visiit Roma Tre ülikooli

rektoraadi liikmed Roomas

Tallinna Ülikooli rektoraadi liikmed on sel nädalal Roma Tre  ülikooli ( L’Università degli Studi Roma Tre) kutsel Itaalias. Vanas tööstuspiirkonnas tegutsev Roma Tre  on Rooma kõige noorem ülikool. 1992. aastal asutatud ülikoolis on 113 õppekava, üle 1700 töötaja ning õpib üle 34 tuhande tudengi.

Lisaks üldistele aruteludele kõrghariduse tuleviku teemal teevad TLÜ rektoraadi liikmed Roomas koostööd eelkõige oma valdkonna inimestega. Toimuvad valdkondlikud kohtumised kogemuste vahetamiseks, mille eesmärk on õppida kolleegide kogemusest ja täpsustada Tallinna Ülikooli arengutegevusi.

“Võrdlus aitab alati pilti selgemaks muuta,” sõnas rektor Tõnu Viik. “Üks, mida võiksime küll Roma Tre inimestelt õppida, on arusaamine ülikooli rollist konkreetses kogukonnas. Samuti pakub Roma Tre ülikooli juhtimine meile huvitavat võrdpilti meie tegevuse analüüsimiseks. Me oleme endale võtnud hoopiks keerukama ülesande ülikooli juhtimisel kui meie kolleegid Roomas. Loome keerukamaid süsteeme ja peame seetõttu olema oluliselt haldussuutlikumad," selgitas Viik.

Roma Tre