Teade

"Ekspert eetris" ja Katrin Tiidenberg on riiklikult tunnustatud teaduse populariseerijad

Tänasel teaduskommunikatsiooni konverentsil „Koroona õppetunnid teaduskommunikatsioonile“ omistati selleaastased Eesti teaduse populariseerimise auhinnad Tallinna Ülikooli saatesarjale "Ekspert eetris" ja osaluskultuuri professor Katrin Tiidenbergile.

Foto: Kertu Kula
Teaduse populariseerimise auhind. Foto: Kertu Kula

Kategoorias „Parim teaduse ja tehnoloogia populariseerija (teadlane, ajakirjanik, õpetaja jne)” omistati preemia Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi osaluskultuuri professorile, digikultuuri- ja sotsiaalmeediauurija Katrin Tiidenbergile.

Kategoorias „Teaduse ja tehnoloogia populariseerimine audio-visuaalse ja elektroonilise meedia abil” omistati ergutuspreemia kevadise eriolukorra ajal sündinud saatesarjale „Ekspert eetris“. Saatesarja produtsent on turundus- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja ning turundusjuht Kadri Kiigema ja toimetaja teauduskommunikatsiooni spetsialist Kertu Kula. Saatejuhid on BFMi projektijuht Katrin Saks ja BFMi lektor Mart Soonik.

Esimene ekspert, Tallinna Ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi isiksusepsühholoogia dotsent Aleksander Pulver läks eetrisse 9. aprillil 2020. Sellest hetkest kuni tänaseni on huvilisteni toodud 26 harivat ja kasulikku saadet, kus on esinenud 38 eksperti. Läbi Zoomi, Facebooki, Youtube'i, Soundcloudi podcastide ja erinevates kanalites ilmunud artiklite osa saanud ligi 15 000 (või rohkemgi) inimest.

„Oli rõõmustav näha, et isegi nii keerulisel ajal saabus konkursile 50 erinevat taotlust. Minu arvates olid kõik autasustatud tööd seda väärt. Palju õnne laureaatidele!“ ütles komisjoni esinaine, akadeemik Ene Ergma.

Eesti teaduse populariseerimise auhindadega tunnustatakse silmapaistvaid teaduse populariseerijaid ning innustatakse teadusest ühiskonnas rohkem rääkima ja kirjutama. Konkursi auhinnafond on 21 500 eurot. Auhinda rahastab Haridus- ja Teadusministeerium ning seda annab välja Eesti Teadusagentuur koostöös Eesti Teaduste Akadeemiaga.

Vaata temaatilist "Ekspert eetris" saadet Arko Oleskiga.