Skip navigation

Masseerimisvõtete järjekord

Klassikalise massaaži tehnikad sisaldavad endas silitamisi, naha ja naha-aluskoe hõõrumisi, lihaste muljumist, vibratsiooni ja erinevaid kergeid löögilisi võtteid.Massaaži eri vormid on näiteks vajutamine, sõtkumine ja koputamine. Neid meetodeid kasutatakse erineva kestusega ja tugevusega, vastavalt vajadusele.

1) SILUMINE - 10 % ajast, on võte, millega alati alustatakse massaaži, see nagu soojendab ja valmistab lorganimsi ja lihased ette. Massööri peopesa avaldab kerget survet masseeritavale.

2) HÔÔRUMINE - 20 % ajast, rõhumine masseritava lihastele tekitatakse: a) peopesa päkaga b) pöidlaotsaga c) pöidlast allpool asuva lihaselise osaga d) sõrmeotstega kas üksikult või koos (v.a.pöial )

3) VOOLIMINE - tähtsaim võte; 50 % ajast, lihas võetakse pöidla ja nelja sõrme vahele ning tõstetakse üles, pigistatakse või teostatakse seega "lüpsmist" meenutavaid liigutusi. NB! Mitte teha liiga tugevalt! Nii töödeldakse läbi erinevad lihased liikudes südame poole.

4) MULJUMINE - 20 % ajast, kasutatakse ainult reie- ja õlavarre lihastel. Massöör haarab kahe käega jäseme (kas alt ja ülevalt või külgedelt), mitte ainult sõrmedega nagu voolimisel.

Järgnevaid võtteid kasutades peaks massööril olema väga head teadmised anatoomiast ja füsioloogiast (muidu neid võtteid mitte kasutada!).

5) KLOPPIMINE - kahe käe rusikad on poolikult suletud ja lõdvad, löögid lihasele toimuvad väikeste sõrmedepoolsemalt ja vahelduvalt parema ja vasaku käega.

6) PATSUTAMINE - käte asend sama, kuid löök sooritatakse poolavatud rusika laiema küljega tekitades “kasti” kõla.

7) HAKKIMINE - sõrmed on peaaegu sirged ja veidi harali, löögid toimuvad käeservaga. Hea löögi tagajärjel peavad sõrmed kokku põrkama, nagu kukkudes üksteisele, kuuldes vilistavat heli.

8) SILUMINE - massaaž lõpetatakse alati selle võttega, mis rahustab ja lõõgastab lihased.