Mikrokraadid
Mikrokraadi õppekava on pikem tervikliku sisuga täiendusõppekava, mille sisu põhineb ühe või mitme tasemeõppekava ainetel või on eraldiseisev täiendkoolitus. Mikrokraad võimaldab omandada spetsiifilisi erialaseid pädevusi kitsamas valdkonnas, arvestades tööturu ja ühiskonna vajadusi ning pakkudes paindlikkust.
Ühe mikrokraadi maht on 6–30 EAPd ja õppekava kestus on 1 kuni 3 semestrit. Üldjuhul algab õpe sügiseti, kuid mõne mikrokraadi puhul ka kevadsemestril. Mikrokraadi õppekavale registreerides tuleb võtta n-ö kogu komplekt, üksikute ainete valimine ei ole võimalik. Mikrokraadi omandamiseks tuleb edukalt läbida kõik õppekavas olevad kursused. Mikrokaadi omandaja saab täienduskoolituse tunnistuse, kus on märgitud, et tegemist on mikrokraadi õppekavaga ning viide, millise tasemeõppe õppekavaga on mikrokraad seotud. Tunnistus väljastatakse ainult kogu õppekava täitmisel.
Mikrokraadi õppekaval õppimine on tasuline ja asudes mikrokraadil õppima, võtab osaleja endale kohustuse tasuda kogu mikrokraadi eest arve alusel ühes osas või kokkuleppel koolitusjuhiga mitmes osas.
Mikrokraad sobib sulle, kui:
- soovid avardada enda teadmisi ja oskusi kindlas valdkonnas;
- on tekkinud vajadus end tööalaselt täiendada;
- eelistad tasemeõppest paindlikumat ja fookustatumat õppimisviisi;
- soovid saada eelise tööturul;
- tahad võtta uue suuna enda karjääris.
2025.a kevadel algavad mikrokraadiprogrammid
Front-End arendus |
1 semester | 14 EAP | 1600 € | |
Digivahendid õppeprotsessis | 2 semestrit | 6 EAP | 525 € |
Mikrokraadi õppija meelestpea!
Suur rõõm, et oled valinud Tallinna Ülikooli Haapsalu kolledži (HK) oma teadmiste täiendamise kohaks. Siin on sulle peamine info, mida sa õpingute ajal vajad:
Üldinfo:
1. Mikrokraadis õppija on täiendusõppes õppija, kellele ei rakendu samad reeglid, mis tavalisele üliõpilasele. Mikrokraadiõppesse astumiseks tuleb end registreerida sulle sobiva mikrokraadi veebilehel. Reeglina haridust tõendavat dokumenti ei nõuta, kuid magistri õppekavadega seotud mikrokraadis osalemiseks võib ülikool vajadusel küsida bakalaureuse kraadi või sellega võrdsustatud haridust tõendavat dokumenti.
2. Täiendusõppes õppijal on õigus võtta õppepuhkust vastavalt Täiskasvanute koolituse seadusele § 13 ja kasutada osaliselt VÕTA (Varasemate õpingute ja töökogemuse arvestamine) võimalust. VÕTA kasutamisel anna sellest koolitusjuhile teada enne õpingute algust. NB. VÕTA rakendamine on tasuline.
3. Erinevalt üliõpilastest ei pääse täiendusõppes õppija ÕIS infosüsteemi ega saa taotleda ISIC kaarti.
Õppetöö:
4. Õppetöö ülikoolis toimub akadeemilise kalendri alusel.
5. HK mikrokraadiõppe õppetöö toimub kas koos bakalaureuse- või magistrikraadi omandavate üliõpilastega või eraldi mikrokraadi õppegrupina.
6. Mikrokraadis õppijale vajaminev õppeinfo asub peamiselt õpikeskkonnas MOODLE. Kui sul ei ole veel Moodle’is kasutajakontot, siis vaata juhiseid siit . Tehnilise probleemi korral pöördu moodle´i kasutajatoe poole moodle@tugi.edu.ee. Oma kursused leiad otsinguga kas kursuse nime või ainekoodi järgi. Kursusel osalemiseks registreeri end. Kõigis sisulistes küsimustes pöördu õppejõu poole. Õppejõud on informeeritud, et nende kursusel osaleb mikrokraadis õppija.
7. Tunniplaanid leiad HK-tunniplaani süsteemist. Sisesta oma kursuse (mitte mikrokraadi) nimi ning liigu kalendri nädalates edasi, nii näed, millal kursus algab. Sulle avaneb esimese loengu nädal. Klikkides tunniplaanis oma kursusele, avaneb hall kastike, kus on näha kogu selle kursuse tunniplaan. Kui midagi muutub, siis toimub muutus ka HK-tunnplaani süsteemis. Samuti informeerib muutustest teid koolitusspetsialist.
8. Õppemahtu arvestatakse EAP-des. 1 EAP on 7 akadeemilist kontakttundi või 26 õppetundi (st kontakttund+iseseisev töö). Näiteks 6 EAP aine on 42 kontakttundi (6*7) ja 114 t iseseisvat tööd (6*19). 3 EAP aine on siis poole vähem 21 ja 57.
9. Eksamil osalemiseks anna oma õppejõule e-kirja teel teada sulle sobiv eksami aeg. Eksamite ajad oled teada saanud tunniplaanist või loengust. Eraldi üheski õppeinfosüsteemis eksamile registreeruda ei saa.
10. Eksamitulemuste kohta saad infot kas õppejõult või HK koolitusjuhilt. Samuti leiad oma eksamitulemused täiendusõppe infosüsteemist e-kirja abil, mis saadeti sulle õppima asudes (“Teade registreerumise kohta”).
Tasumine:
11. Juba enne registreerimist mõtle hoolega, kuidas plaanid tasuda mikrokraadi õpingute eest. Juhul kui maksjaks on osaliselt või täies mahus Töötukassa, siis anna sellest teada vähemalt 1 kuu enne õpingute algust. Märgi ära ka see, kui soovid tasuda mitmes osas, et see info jõuaks koolitusjuhini võimalikult varakult.
Lõpetamine:
14. Mikrokraadiprogrammi läbinu saab tunnistuse juhul kui kõik kursused on läbitud ja saanud positiivse tulemuse ning õppijal ei ole rahalisi võlgnevusi.
15. Juhul kui sa ei soorita kõiki kursusi, siis sulle väljastatakse soovi korral tõend nende kursuste läbimise kohta, milles oled saanud positiivse tulemuse.
16. Tunnistusi väljastatakse üldjuhul elektrooniliselt, kuid õppija soovi korral ka paberkandjal.
17. Klassikalist lõpuaktust täienduskoolituse läbinutele ei korraldata.
Edukat õppimist!
NB! Meelespea täieneb jooksvalt, vastavalt vajadustele.
Võta ühendust!
Haapsalu kolledži koolitusspetsialist:
Tiina Alasoo
PostiaadressHaapsalu, Lihula mnt 12/1, Haapsalu kolledž
Telefon(+372) 5332 5455
E-postkoolitus@hk.tlu.ee