Kui sinu eesmärk on luua tervislikke ja turvalisi lahendusi, tule Tallinna Ülikooli Haapsalu kolledžisse. 

270õpihimulist tudengit

5eestis ainulaadset õppekava

71%

kolledži vilistlastest töötab

omandatud eriala

 

Rakenduskõrgharidus

Omanda eriala või õpi midagi uut. Õpe täiskoormusel 3 aastat.

Vaata erialasid

Magistriõpe

Õpingud spetsialiseerunud teemal. Õpe täiskoormusel 2 aastat. 

Vaata erialasid 

Kõige tähtsam info vastuvõtu kohta

  • Bakalaureuse-, rakenduskõrghariduse- või integreeritud õppesse kandideerijal peab olema kas gümnaasiumi või kutsekeskkooli lõputunnistus või sellele vastav kvalifikatsioon.
  • Eestikeelsetel õppekavadel on nõutud eesti keele oskus vähemalt B2-tasemelingliskeelsetel õppekavadel on nõutud inglise keele oskus vähemalt B2-tasemel. Samuti on osadel eestikeelsetel erialadel vaja tõendada inglise keele B2-taset. Täpsemad keelenõuded on välja toodud iga eriala kodulehel. Keeletõend peab vastama Tallinna Ülikooli võõrkeeleoskuse tõendamise tingimustele ja korrale
  • Kõik kandidaadid (v.a eritingimusel kandideerijad) peavad sooritama vastuvõtueksamid ning täitma muud õppekava vastuvõtutingimused, mis on välja toodud eriala kodulehel (nt keeleoskus, motivatsioonikiri jne). Vastuvõtueksamitele on oodatud ainult kandidaadid, kes on SAISis avalduse esitanud ning kelle avalduse staatus on "lubatud sisseastumiskatsetele".
  • Vastuvõtueksamina nõutud eesti keele riigieksami tulemus peab kandideerimiseks olema vähemalt 40 punkti,  eesti keele kui teise keele riigieksami tulemus peab olema vähemalt 60 punkti. Kui vastuvõtt toimub 100% vastuvõtueksami põhjal, siis riigieksamite tulemused arvesse ei lähe. Seda, kas erialal on vastuvõtt 100% vastuvõtueksami põhjal või on nõutud ka riigieksami tulemused, saad vaadata siit
  • Kandidaadid, kes ei ole sooritanud riigieksameid (1996. a ja enne seda keskkooli lõpetanud, kutsekoolis või välismaal keskhariduse omandanud isikud), saavad kõrghariduse esimese astme õppekavadele kandideerides vastuvõtupunktid 100% ulatuses vastuvõtueksami tulemusest.  See tähendab, et kui kandidaat on lõpetanud keskkooli 1996. a või enne seda, õppinud kutsekoolis või omandanud välismaal keskhariduse ja soovib kandideerida erialale, kus on nõutud riigieksami tulemus, siis on see võimalik ning tema puhul arvestatakse ainult vastuvõtueksami tulemust. Tingimus ei kehti 2020. ja 2021. aastal keskkooli lõpetanud üliõpilaskandidaadile, kes loobus riigieksamite sooritamisest. Kui keskkool/gümnaasium on lõpetatud pärast 1997. aastat Eestis, kuid nõutud riigieksam on sooritamata ja eriala üheks vastuvõtutingimuseks on riigieksam, siis ilma riigieksami tulemuseta kandideerida ei saa. Täpsem info on leitav siit. Kui kutsekooli lõpetanu on omal soovil teinud riigieksami(d), mis on üheks vastuvõtutingimuseks, siis arvestatakse riigieksami tulemust ja seda mittearvestada ei ole võimalik.
  • Vastuvõtulävend kõrghariduse I astmel on 65 punkti. Kandidaat, kes lävendit ei ületanud, ei saa õppekohta ka juhul, kui mõni õppekoht peaks jääma täitmata. 
  • Eksamite kirjeldus, vorm ning ajakava pannakse ülikooli kodulehele hiljemalt 30 päeva enne avalduste esitamise algust.  
  • Tallinna Ülikooli on võimalik kandideerida ka eritingimustel, lisainfot leiab siit.
  • Eestikeelsetel õppekavadel õppimine on tasuta (v.a mõned tasulised osakoormusega kavad), kui tudeng täidab tasuta õppe nõudeid. Võõrkeelsete õppekavade semestritasu määrab ülikooli senat ja semestritasud on välja toodud eriala lehel.
  • Eestikeelsel kõrghariduse 1. astme õppekaval ei avata õpet, kui vastuvõetavate üliõpilaste arv on väiksem kui 11. Võõrkeelsel bakalaureuse õppekaval ei avata õpet, kui vastuvõetavate üliõpilaste arv on väiksem kui 10. Vastuvõtukomisjonil on õigus nende õppekavade õppekohti jagada teistele õppekavadele, kui kandidaat osutub vastuvõetuks teisele õppekavale. Eelmiste aastate vastuvõtu statistikaga saab tutvuda siin.
  • Üliõpilaskandidaadil on õigus tutvuda eksamitööga, esitades sellekohane avaldus aadressile vastuvott@tlu.ee. Ülikool võimaldab eksamitööga tutvumist kolme kalendripäeva jooksul alates vastuvõtueksami või osaeksami tulemuse teatavaks tegemisest. Eksamitöid kandidaatidele ei tagastata. Ülikoolil on õigus võimaldada eksamitööga tutvumist ainult ülikoolis kohapeal. 
  • Õppekohad täidetakse vastuvõtueksamite tulemuste põhjal paremusjärjestuse alusel vastavalt õppekohtade või lävendi ületanute arvule. Vastuvõetute nimekiri avaldatakse SAISis. Sealt edasi on kandidaadil õigus kolme päeva jooksul teatada õpingute alustamise soovist. Vabanenud õppekohad täidetakse pingerea alusel. Viimane päev õppekohtade täitmiseks on 19. august 2025.
  • Õppima asumise eeldus on allkirjastatud õppeleping, mis tuleb esitada hiljemalt 15. augustil 2025. Õppelepingu info saadetakse vastuvõetud kandidaatidele SAISi sisestatud meiliaadressile. 

Leia oma eriala

Kas soovid leida eriala, mis teeb Sind õnnelikuks? Tahad teada, millises valdkonnas oled tugev? Saa seda teada TLÜ digitaalse karjäärinõustajaga!                

Digitaalne karjäärinõustaja

Võta ühendust

Kui Sul on küsimusi sisseastumise kohta või soovid teada rohkem ülikoolis õppimisest,võta ühendust meie vastuvõtuspetsialistiga!

 

Tallinna Ülikooli vastuvõtt:

Telefon: 6409 135
E-post: vastuvott@tlu.ee

Küsi infot

Eve Reincke

Eve Reincke

Tervisejuhi eriala vilistlane, Ettevõtja/projektijuht

"Nähes tervisejuhi eriala tutvustavat voldikut, vaimustusin kohe, kui palju head kraami ühe õppekava alla koondatud on."
Janno Kriiska

Janno Kriiska

Rakendusinformaatika eriala vilistlane, On-site müügi ja teeninduse allüksuse juht, Telia Eesti AS

"Õpingutest Haapsalus on ennekõike meeles personaalsus, mis õppima asunud noorele IT huvilisele osaks sai. "