cinema

SuperNova kino programmi leiad kino ametlikult kodulehelt või kino Facebooki lehelt.

Eesti esimene 4K kino

105-kohaline kinosaal SuperNova on varustatud kaasaegseima projektsiooni- ja helitehnikaga. Saalis on kasutusel Eestis esimene 4K resolutsioonis digitaalne kinoprojektor. 

Sony SRX-R515 projektor võimaldab kinoekraanile luua 4K resolutsioonis kujutise. Projektor võimaldab filme näidata nii 2K kui 4K resolutsioonis DCP-koopialt. Projektori HDMI sisenditesse saab pilti saata ka Apple iMac arvutist ning Blu-ray mängijast.

Lisaks 4K projektorile on saalis kasutusel Sony VPLFH35 WUXGA videoprojektor, millega saab läbi viia esitlusi ja presentatsioone.

Saalis luuakse Dolby Surround 7.1 ruumiline heli Procella Audio monitoride (P815-FP, P18, P8), Labgruppen võimendite (C28:4, C20:8X), Biamp Nexia SP ja Dolby CP750 protsessoriga.

Kinosaali saab kasutada ka loengu- ning konverentsisaalina. Võimalik on kasutada raadiomikrofone ja muud vajalikku helitehnikat. Saalis toimuvast üritusest saab teha ka mitmekaamera salvestuse ning interneti otseülekande.

SuperNova kinosaalis leiavad regulaarselt aset filmide esilinastused ja kohtumisõhtud autoritega. Kinosaali akustilise projekteerimise teostas Akukon Oy. Helitehnika lõpphäälestuse viis läbi Anders Uggelberg firmast Procella Audio Rootsist. Sony 4K digiprojektori seadistas tööle Miterassa OÜ ning Dietrich Dumke Sony Europe esindusest. Kinosaali seadmed tarnis ja paigaldas OÜ Digital Emotions. 

Jaak Lõhmus
Programmijuht
E-post: jaaklohmus@hot.ee

Elari Lend
Projektijuht
Telefon: 619 9910
Mobiil: 527 7432
E-post: elari.lend@tlu.ee
Ruum: N-512

Kinosaali projektsionistide broneerimine
E-post: bfm-projectionist@tlu.ee
Ruum: N-508

Kino asukohtNarva mnt 27, 4. korrus, ruum N-406