Esileht - Humanitaarteaduste instituut

Kultuuriteadus

Kultuuriteadus on avar eriala, mis sobib suurepäraselt inimesele, kes ei taha keskenduda vaid ühe konkreetse valdkonna õppimisele, vaid otsib laiapõhjalist humanitaarõpet, mille käigus omandada alusteadmised kultuurist, selle ajaloost ja toimimisest, religioonidest, kirjandus-, filmi- ja muusikateoste analüüsivõimalustest, mõnest oma valikul võõrkeelest ja paljust muust. Parim võimalus saada tõeliselt kultuurseks inimeseks!

Keda ootame õppima?

Ootame õppima kultuurihuvidega ärksaid inimesi, kes soovivad süvendada oma teadmisi kultuurist ja selle toimimisest kõige laiemas mõttes. Keda huvitab võime mõista ja analüüsida ümbritsevat kultuurikeskkonda ja võõraid kultuure. Kes tahaksid omandada laiapõhjalist humanitaarharidust, mis lubab ennast teostada väga erinevates valdkondades ja ametites.

Miks tulla meile õppima?

Tallinna ülikooli humanitaarteaduste instituudis (TÜHI) tutvud inspireerivate õppejõudude käe all lähemalt peamiste kultuuriteaduslike erialadega (kultuuriteooria, kultuuriajalugu, semiootika, religiooniuuringud, kirjandus- ja filmianalüüs, populaarkultuuri teooriad jms), omandad oskused analüüsida oma ja võõrast kultuurikeskkonda, arendad eneseväljendusoskuseid, õpid seda, kuidas panna kahtluse alla käibetõdesid ning kuidas kiiresti muutuvas maailmas paremini kohaneda ja toime tulla. Lai valik kõrvalerialasid lubab oma teadmisi täiendada nii võõraste kultuuride ja keelte kui ka näiteks ajaloo, antropoloogia või filosoofia vallas.

Eriala omandamist toetav õppekeskkond

Eriala omandamist toetab hästi välja arenenud ülikoolilinnak, kus sinu kasutuses on õppetööks vajaliku tehnikaga varustatud auditooriumid, mitmekülgne tänapäevaste võimalustega õpperaamatukogu, arvutiklassid ja õpikeskus, aga ka kohvikud. Lisaks õpperaamatukogule saavad üliõpilased kasutada ka ülikooli akadeemilist raamatukogu.

Erasmuse üliõpilasvahetuse lepingud paljude Euroopa ülikoolidega pakuvad tudengitele võimalust õppida välisülikoolis kuni terve aasta.

Olulised faktid
  • Õppeaste: bakalaureuseõpe
  • Õppe kestus: 3 aastat
  • Õppekeel: eesti
  • Õppekohtade arv: 22
Võta ühendust!
Humanitaarteaduste instituut:
E-post: vastuvott.humanitaar....at....tlu.ee
Telefon: 640 9376
__thumb_-2-FB_Tallinn University.png Humanitaarteaduste instituut __thumb_-2-as our students_Tallinn University.png Küsi meie üliõpilastelt!
__thumb_-2-youtube_Tallinn University.png Plaan A - TLÜ humanitaarteaduste instituut __thumb_-2-youtube_Tallinn University.png Humanitaarblogi
__thumb_-2-youtube_Tallinn University.png Sisseastumine TLÜ bakalaureuseõppesse __thumb_-2-youtube_Tallinn University.png Sisseastumine humanitaarteaduste instituuti