Tallinna Ülikooli Rahvusvaheliste eksamite keskus on Cambridge English eksamite ametlik keskus Eesti Vabariigis. Korraldame kõiki eksameid nii paberkandjal kui ka arvutipõhiselt.

Täpsem info eksamite kuupäevade, registreerumise ja muu eksamisse puutuva kohta leiate meie ingliskeelselt  kodulehelt.

Suveperioodil (24.juuni-31.august 2024) on kontor avatud teisipäevast neljapäevani kell 10.00-15.00. Esmaspäeviti ja reedeti on kontor suletud.

Kontakt: cambridgeenglish@tlu.ee

Milliseid eksameid saab sooritada?

Tallinna ülikooli rahvusvaheliste eksamite keskus pakub võimalust sooritada Cambridge English Qualifications eksameid kõigile keeleoskustasemetele alustades Pre A1tasemest kuni C2 tasemeni. Samuti on võimalik sooritada Teaching Knowledge Testi.
Pre A1 Starters, A1 Movers ning A2 Flyers on mõeldud väikesele õppurile eelkõige vanuses 6-12.
A2 Key, B1 Preliminary, B2 First, C1 Advanced ning C2 Proficiency on mõeldud igas vanuses õppurile ning eksam tuleks valida vastavalt oma keeleoskustasemele.
Samuti on välja töötatud kooliealistele õppuritele for Schools variandid eksamite A2 Key, B1 Preliminary ning B2 First. Eksamitega saadav sertifikaat on sama, mis tavaversioonil, kuid eksamite teemad on sobilikumad kooliealisele keeleõppijale.

Miks sooritada Cambridge English Qualifications eksam?

Cambridge English eksamid annavad rahvusvaheliselt tunnustatud sertifikaadi, mis annab võimaluse õppimiseks, elamiseks ja töötamiseks inglise keele keskonnas. Eksameid on võimalik kasutada ülikoolidesse sisseastumisel, elamisloa või viisa taotlemisel ning paljuks muuks.
Samuti saab kasutada B1, B2, C1 ja C2 eksamitelt saadud sertifikaati inglise keele riigieksami asendamiseks. 

 

Kui kaua sertifikaat kehtib?

Cambridge English Qualifications eksamite sertifikaadid on eluaegsed ning ei kaota oma kehtivust. 

Küll aga tuleb üle kontrollida millised tingimusi nõuab osapool, kellele tulemused esitate. On ülikoole ning asutusi, kes ei aktsepteeri tulemusi, mis on vanemad kui kaks aastat.

Millal on võimalik eksamit sooritada?

Eksamite toimumise ajad on fikseeritud ja nende administreerimine toimub kindlaksmääratud alustel.
Rohkem infot meie ingliskeelselt kodulehelt.

Kuidas eksamile registreeruda?

Eksamile on võimalik registreeruda täites registreerimisvormi ning makstes eksamitasu. Juhised selleks leiate meie ingliskeelselt kodulehelt. 
https://www.tlu.ee/en/cambridgeenglish

Mul on vaja oma tulemust tõendada, kuid mul ei ole veel sertifikaati

Kandidaatide tulemused avaldatakse esmalt Candidate website'il. Umbes 3-4 nädalat peale tulemuste avaldamist saadetakse sertifikaadid keskusele. Sertifikaatide saabumisel teavitab keskus kandidaate emaili teel ning annab juhised, kuidas need kätte saada.

Juhul kui tulemusi on vaja tõendada vahepealsel ajal, siis saavad organisatsioonid tulemusi kontrollida veebi teel kasutades Results Verification Service'it. 

Täpsem info tulemuste veebis jagamise kohta on leitav siit.