Tulenevalt  Eesti Vabariigi valitsuse poolt kehtestatud eriolukorrast ei toimu 26. märtsil konverentsi "Taksonoomia ja loodusharidus".  Korraldustoimkond teavitab võimalikust uuest konverentsi toimumise ajast peale olukorra stabiliseerumist.

 

kolmiklogo.png

Eesti II taksonoomiapäeva raames

Konverents “Taksonoomia ja loodusharidus"

26. märtsil, 2020
Tallinna Ülikooli Astra hoone, Narva mnt 29, Euroopa saal A222

 

9:00 Registreerimine ja tervituskohv
10:00 Konverentsi avamine ja tervitussõnad: Tallinna Ülikooli rektor Tiit Land
10:10 – 10:55 Plenaarettekanne 1: Urmas Kõljalg – „Eesti elurikkus“
10:55 – 11:15 Tõnu Ploompuu – „Paralleelsed õiged taksonoomiad bioloogias. Riik ja eluvorm.“
11:15 – 11:35 Ave Suija, Piret Lõhmus, Inga Jüriado, Polina Degtjarenko – „Samblike tundmisest spetsialisti pilgu läbi“
11:35 – 11:55 Mare Iskar – „Muuseumi kollektsioonidel põhinev uurimistöö – olukord praegu ja tulevikus“
11:55 – 12:15 Sergei Põlme – „Keskkonnaproovide ja seotud DNA talletamine teaduskogus“
12:15 – 13:15 Lõuna ja postritega tutvumine
13:15 – 14:00 Plenaarettekanne 2: Liisa Puusepp – „Cyclostephanos dubius, Tilia cordata, Apis mellifera ja keskkonnaharidus“ 
14:00 – 14:20 Henn Timm – „Eesti siseveekogude suurselgrootud seires ja loodushariduses“
14:20 – 14:40 Veljo Runnel – „Loodusteaduslikud kogud loodushariduse teenistuses“
14:40 – 15:00 Kadri Pärtel, Irja Saar, Kadri Põldmaa, Külli Kalamees-Pani – „Eesti mükoloogiaühing: kas seenehuviliste kasvulava?“
15:00 – 15:40 Kohvipaus ja posterettekanded
15:40 – 16:00 Asta Tuusti, Loore Ehrlich – „Näituse „Kuraatori valik“ loodushariduslikke võimalusi“
16:00 – 16:20 Uudo Timm – „Eritasandi taksonoomilised üksused ja ökoloogilised rühmad keskkonnaseires“
16:20 – 16:40 Krista Kingumets – „Noored looduskaitsjad meie rahvusparkides“
16:40 – 17:00 Ants Tammik –  „Kaamerasoojad rahvusparkide filmiklipid“
17:00 Konverentsi lõpp

 

Programm pdf-failina

 

Posterettekanded:

Mati Martin – „Eesti rabades elavad kiilid“

Maris Hindrikson – „Sequencing de novo Y chromosome reference genome of the dog (in progress)“

Kai Vellak – „Eesti kaitsealuste sammalde riiklik seire“

Villu Soon – „Eesti mesilaste fauna baasuuring“

Kristjan Adojaan, Kessy Abarenkov ja Urmas Kõljalg – „Liikide tunnused – andmehaldus PlutoF töölaual"

Lembi Lõugas, Eve Rannamäe ja Eha Järv – „Arheofauna taksonoomia“

Piia Liisa Koll, Esta Nahkur, Eha Järv ja Eve Rannamäe - "Koduloomade nimetused"

 

Täieneb veel!