Seoses viimasel ajal aset leidnud mitmete piirangutega on konverentsi korraldustoimkond otsustanud konverentsi „Taksonoomia ja loodusharidus“ läbi viia virtuaalselt
12. novembril 2020.
Konverentsi kava jääb võimalikult sarnaseks kevadel planeerituga. 

Virtuaalkonverentsile saab end registreerida
12. oktoobrist kuni 5. novembrini 2020. Salvestus toimub konverentsiruumis, mis mahutab 2x2 m nõuet täites ka kohapealseid osalejaid.

 

kolmiklogo.png

Eesti II taksonoomiapäeva raames

Konverents “Taksonoomia ja loodusharidus"

12. november, 2020

Videoülekanne Tallinna Ülikooli Astra hoone (Narva mnt 29) ruumist A-002

 

 

10:00 Konverentsi avamine ja tervitussõnad

10:10 – 10:55 Plenaarettekanne 1: Urmas Kõljalg – „Eesti elurikkus“

10:55 – 11:15 Tõnu Ploompuu – „Paralleelsed õiged taksonoomiad bioloogias. Riik ja eluvorm.“

11:15 – 11:35 Ave Suija, Piret Lõhmus, Inga Jüriado, Polina Degtjarenko – „Samblike tundmisest spetsialisti pilgu läbi“

11:35 – 11:55 Mare Iskar – „Muuseumi kollektsioonidel põhinev uurimistöö – olukord praegu ja tulevikus“

11:55 – 12:15 Sergei Põlme – „Keskkonnaproovide ja seotud DNA talletamine teaduskogus“

12:15 – 13:00 Paus ja 13:00 – 13:15 postrite tutvustused (3)

13:15 – 14:00 Plenaarettekanne 2: Liisa Puusepp – „Cyclostephanos dubiusTilia cordataApis mellifera ja keskkonnaharidus“

14:00 – 14:20 Henn Timm – „Eesti siseveekogude suurselgrootud seires ja loodushariduses“

14:20 – 14:40 Veljo Runnel – „Loodusteaduslikud kogud loodushariduse teenistuses“

14:40 – 15:00 Jane Oja ja Kadri Pärtel – „Eesti mükoloogiaühing: kas seenehuviliste kasvulava?“

15:00 – 15:20 Paus ja 15:20 – 15:40 postrite tutvustused (4)

15:40 – 16:00 Asta Tuusti, Loore Ehrlich – „Näituse „Kuraatori valik“ loodushariduslikke võimalusi“

16:00 – 16:20 Uudo Timm – „Eritasandi taksonoomilised üksused ja ökoloogilised rühmad keskkonnaseires“

16:20 – 16:40 Krista Kingumets – „Rahvuspargid ja noored looduskaitsjad“

16:40 – 17:00 Ants Tammik – lühifilmid rahvusparkide teemal

17:00 Konverentsi lõpp

 

Konverentsi ajakava pdf.

 

Poster-ettekanded:

 

1 – Mati Martin – „Eesti rabades elavad kiilid“

2 – Maris Hindrikson – „Sequencing de novo Y chromosome reference genome of the dog (in progress)“

3 – Villu Soon – „Eesti mesilaste fauna baasuuring“

4 – Kristjan Adojaan, Kessy Abarenkov ja Urmas Kõljalg – „Liikide tunnused – andmehaldus PlutoF töölaual"

5 – Lembi Lõugas ja Eve Rannamäe – „Arheofauna taksonoomia“

6 – Piia Liisa Koll, Esta Nahkur, Eha Järv ja Eve Rannamäe – „Koduloomade nimetused"

7 – Art Villem Adojaan, Amaranta Põld, Kristjan Adojaan – „Kullipilk värvulistele - käestmääramise õppimisest Vaibla Linnujaamas“