Arheoloogia teaduskogu

Muinsuskaitseameti tunnustus Aive Viljusele

Muinsuskaitseameti aastaauhindade tänuüritusel pälvis Aive Viljus parima restauraatori tiitli

24.11.2022 toimus Tallinnas Mustpeade majas Muinsuskaitseameti iga-aastane tänuüritus, millel tunnustatakse 2022. aastal valdkonnas silma paistnud mälestisi, tegevusi ja inimesi. Aasta leiu kategoorias võitis kevadel Tallinnas Lootsi tänavalt leitud 14. sajandi laevavrakk, kuid TLÜ arheoloogia teaduskogul on eriti hea meel selle üle, et amet tunnustas parima restauraatori kategoorias meie kolleegi Aive Viljust. Aive töö torkab sõna otses mõttes silma, kogenud ja südamega tegijana paistavad tema konserveeritud esemed alati silma. Hea näide sellest on tänavu korrastatud Mõdriku ja Metsla aarded Virumaalt ja Järvamaalt. Palju õnne Aive!

image-20221127130506-1

Muinsuskaitseameti tunnustus Jaana Ratasele

Palju õnne Jaana Ratasele, keda Muinsuskaitseamet tunnustas preemiaga TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias 2021.a. kaitstud magistritöö eest!

Töö pealkiri on"Õmbluskunst keskaegsetes linnades Tallinna Jahu tn arheoloogiliste leidude näitel".

Meie teaduskogu jaoks on see oluline, kuna töös käsitletakse Jahu tn leiukollektsioonis sisalduvaid haruldasi tekstiilileide.

Pildil illustratsioon Jaana Ratase magistritööst “Õmbluskunst keskaegsetes linnades
Tallinna Jahu tn arheoloogiliste leidude näitel”, autor Jaana Ratas.

Kaitseministeeriumi teenetemärk Mauri Kiudsoole

Arheoloogia teaduskogu numismaatik, Mauri Kiudsoo, kes on ka metsavendluse ajaloo aktiivne uurija, sai 11.juunil oma hindamatu töö eest Kaitseministeeriumilt hõberinnamägi. Palju õnne ja edu uutes uurimisteemades!

MauriTeenetemärk

Raamatu "Lood ja leiud Tallinna algusest" esitlus

 

30. septembril 2020 esitles Erki Russow arheoloogia teaduskogus oma vastilmunud raamatut “Lood ja leiud Tallinna algusest”. Koostöös kujundaja Jaana Ratasega on trükivalgust näinud raamat heaks lugemiseks peamiselt Tallinna maapõuest välja kaevatud huvitavamatest keskaegsetest leidudest. Raamatusse koondatud lood on varem ilmunud ajaleht “Postimees” nädalalõpu lisas ning nüüd kirjastus “Stilus” väljaandena mitmes raamatukaupluses saadaval.

Raamatu "Lood ja leiud Tallinna algusest" esikaas

Vaata fotogaleriid