bänner

muuseumite pindade kaart

Uued näitused kevadsemestril 2024

Terra galerii

Eva Grete Huul "Juhe on koos"
Terra galerii 2. korrus 08.01.- 06.03.2024 

“Vorm ja materjal. Kipsistuudio”
Terra galerii 07.03 - 07.05.2024
Aleksandra Šprotser „Prügi”
Kohvik Oaas, Terra I korrus, kuni 10.03.2024

Astra hoone

„Andragoogiga: Minevikust tulevikku“ ja „Esitlus- ja aruteluoskused“
Teadusgalerii, Astra I korrus, kuni 14.03.2024

“Unissued Diplomas / Väljastamata diplomid”
Euroopa galerii, Astra II korrus, 24.02-11.03.2024

Uku Laasi „Kitarou”
Astra foorumi II korrus, kuni 06.03.2024

Tallinna galerii ja Mare galerii

Eesti Tuletõrjemuuseumi külalisnäitus „Päästja”
Mare galerii I korrus, kuni 12.03.2024

Eur-Asian Border Lab „Elus piirialad”
Tallinna galerii, Mare II korrus, kuni 31.03.2024

Robert Kapanen “Lagunov”
Mare galerii, I korrus

Näitusel on autor pildistanud erinevaid hetki Tallinnast sügistalvisel ajal, alates 2022. aastast. Kogutud fotode põhjal on valminud värske maaliseeria, kus autor on kasutanud ühtainust pintslit kogu seeria loomisel, jättes sellega vaatajatele toore ja värske tulemuse.

Näituse pealkiri tuleb absurdihuumori saate Kreisiraadio sketšist "Laomees Lagunovi elu ja surm", kus peategelane suudab tööpostil ainult rängalt ebaõnnestuda hoolimata tema suurest töötahtest.

Robert Kapanen (s. 1999) on Tallinna Ülikooli BFMi integreeritud kunsti, muusika ja multimeedia 3. kursuse üliõpilane ning vabakutseline kunstnik.

Emma Leeloo Dillon “Müüt Carmenist”
Tallinna galerii, Mare II korrus

“Fotoseeria uurib identiteedi, müütide, ühiskondlike ootuste ja inimkogemuse mitmekesisuse keerulist ja mitmetahulist olemust läbi noore naise, kes kehastab mitmete poolmütoloogiliste tegelaste vaimu, tuues esile identiteedi muutlikuse ja raskused, millega me enda määratlemisel silmitsi seisame. Kanaldades nii ennastvalitseva ja ülemeeliku haldja energiat, kehastades üksiku ingli õrnust ja haavatavust ning muutudes maalähedaseks metsaolendiks, maadleb ta küsimustega, kes ta on ja kes ta olla tahab. Muutes oma identiteedi-kriisi erinevad küljed üheselt mõistetavateks karakteriteks, saab ta näidata ja tunda end nii, nagu sel hetkel päriselt näeb, ja avardada seda külge endast veelgi.

Kuna inimesed mõistavad müüte, ilukirjanduslikke tegelasi ja nende mitmetahulist iseloomu tihtipeale paremini kui kaasolendite tervet iseloomuspektrit, miks mitte näidata nö tavalist inimest selles kuidas ta saab olla ühel eluajal kui mitu väga erinevat tegelaskuju. Tegelikult, on need “müüdid” noore naise sees koguaeg olemas.”

Emma Leeloo Dillon on Tallinna Ülikooli BFMi IKUMUMU (integreeritud kunst, muusika ja multimeedia) eriala kunstisuuna üliõpilane.

Nova galerii

IKUMUMU plakatid
Nova IV korrus
Anna Kõuhkna “Kire ja kiretu vahel”
Nova galerii, I korrus kuni 24.03.2024

Anna Kõuhkna (s. 1994) on vabakutseline maalikunstnik. Tema loomingus on eriline koht loodusel ning naisel, kusjuures Naine kehastab nii autorit ennast kui ka esindab samal ajal universaalset isikut. Kunstnik on loonud oma maalide puhul paralleele visuaalse päeviku pidamisega. Hariduselt on ta lõpetanud kunstiõpetaja magistrikraadi (MA 2022) Eesti Kunstiakadeemia ja Tallinna Ülikooli ühisõppekaval ning eelnevalt õppinud Balti Filmi ja Meedia Kooli kunstiosakonnas (BA 2017) ning Tartu Kõrgemas Kunstikoolis (Pallas).

Vita galerii

IKUMUMU graafika 2023 Vol2
Vita IV korrus
Juhan Pärna “Rannas”
Vita II korrus
Kaisa Nele Hendla “Vahemärkmeid inimkogemusest”
Vita galerii, I korrus, kuni 24.03.2024

Püsinäitus

Muuseumi taasavamiseks 2014. aastal valminud näitusel kajastatakse ülikooli erinevate perioodide tähtsündmusi ja tehakse põgus tagasivaade õpetajate koolitamise algusaastatele. Näitusele on välja pandud ajalooline kappkell, esimene rektori ametikett.

Näituse koostasid Kadri Metsaots, Aet Kallam, Hille Erik ja Natalia Abrosimova, kujundas Liina Langemets.

Püsinäitus on avatud Tallinna Ülikooli Silva majas ruumis S107 E-N kell 11–15. Olete oodatud!

Leia muuseumi püsinäitus virtuaaltuurist, liikudes Silva maja esimesele korrusele.

Virtuaaltuur

Näituse taotlemine

Kui soovid Tallinna Ülikoolis enda näitust eksponeerida, siis võta meiega esmalt ühendust:

Kristiina Oppi (kristiina.oppi@tlu.ee) või Eve Kiiler (eve.kiiler@tlu.ee)

Näituse taotlemiseks Tallinna Ülikooli näitusepindadel esita idee kirjeldus, kirjuta kuidas näitust on plaanis vormistada, lisa juurde visuaalid või kujunduse eskiis. 

Näitusesoovi korral kirjuta meile vähemalt kuus kuud enne oodatavat näituse paigaldamise aega. Keskmiselt on ühe näituse toimumise aeg neli kuni kuus nädalat. Näituse kohtade ja aja graafikud kinnitame kaks korda aastas: kevad- ja sügissemestri alguses.

Tallinna Ülikooli näitusepindadel on näituste eksponeerimine tasuta. Ülikool eelistab enda maja inimeste (töötajate ja tudengite) näituste eksponeerimist. Lõpliku otsuse näituse ülespaneku kohta teevad ülikooli näituste kuraatorid.

Tallinna Ülikoolis on järgmised näitusepinnad:

  1. Terra galerii (Terra hoone 2. korrus)

  2. Astra teadusgalerii (Astra hoone 1. korrus)

  3. Euroopa galerii (Astra hoone 2. korrus)

  4. Mare galerii (Mare hoone 1. korrus)

  5. Tallinna galerii (Mare hoone 2. korrus)

  6. Nova galerii (Nova hoone 1. korrus)

  7. Vita galerii (Vita hoone 1. korrus)