bänner

muuseumite pindade kaart

Uued näitused kevadsemestril 2024

Astra hoone

Stéphane Johane Lobbedey "STICKY EXpat EXperience"
Euroopa galerii, Astra II korrus, kuni 31.05.2024

Kas olete kunagi mõelnud, kuidas te reageeriksite ja tunneksite end teatud olukordade või sündmuste puhul? Kas kohe või tagantjärele, me kõik kogeme oma emotsioone erineval määral. Kuidas te neid väljendaksite? Emotsioonid ja arvamused peavad olema meie vahel väljendatud ja teistega seotud kommunikatsiooni kaudu. Selle 11-st pildist koosneva sarja abil rändab külastaja läbi tunnete ja olukordade, mida autor on kogenud Eestis.

Stéphane Lobbedey ehk STEPH on prantslane ja tal on pikk ja ebatavaline lugu joonistamise ja maalimisega. Ta on iseõppija, alustanud pliiatsite ja kuivpastellidega, olles rohkem orienteeritud karikatuuristiili suunas.
Koduleht: www.stickeybysteph@cmail.com, Instagram: @STEPH.LEMMY

image-20240503104157-1

Tallinna galerii ja Mare galerii

“Omailmad. IKUMUMU graafika 2024”, kuraator Krista Simson
Tallinna galerii, Mare II korrus, alates 7.05.2024.

Käesoleval kevadel osalesid BFM IKUMUMU eriala tudengid Graafikakoja kursusel ning andsid traditsioonilisele kuivnõela tehnikale omapoolse äkilise käsitluse. Kursuse raames õppisid tudengid paremini valdama spontaanset joonekäsitlust ja ära kasutama graafikatööde trükkimisega kaasnevat juhuslikkust. Graafikakoda kuulub Eesti Vabagraafikute ühendusele ning on tihedalt seotud eesti lähimineviku graafilise kunstiga. Kursuse juhendajad: Lembe Ruben (Graafikakoda) ja Krista Simson (BFM).

Autorid: Kärt Laidma, Jegor Grigorjev, Veronika Zuikina, Marta-Marii Traks, Rea-Mi Reimann, Karl Markus Mäekivi, Juhan Pärna, Jander Tappo, Elisabet Karlson, Emma Leelo Dillon

image-20240503104208-2

“Kompositsiooni alused”, Haapsalu kolledži Käsitöötehnoloogiad ja disaini eriala, juhendaja Arvo Pärenson
Mare I korrus

Mare maja fuajees, esimesel korrusel on välja pandud Haapsalust Tallinna jõudnud õpilastööde külalisnäitus, mis koosneb 2023. aasta esimese kursuse I semestri töödest. Kompositsiooniks võime nimetada erinevate motiivide, kujundite ja üksikelementide kooslust, mis moodustavad ühtse visuaalselt nauditava esteetilise ja tasakaalustatud terviku. Õppeülesande lähtepunktiks on õppida nägema inimtekkelist keskkonda, kus või milles on äratuntavalt seotud eriilmelised üksikelemendid lahutamatuks tervikuks. Disaineri võime näha keskkonnas toimuvat esteetikast ja selle mõju kasutajale on üks oluline aspekt erialaste baasoskuste omandamisel ja rakendamisel. Esitatud tööde sisuks on süsteemne kompositsioonivõtete omandamine. Esteetiliselt mõjuvate elementide sümbioosil põhinevate kompositsioonide, struktuuride ja kunstiliste kujundite loomine.

image-20240503104218-3

 

 

Nova galerii

Eve Kiiler “Igaüks on kodus. Pärnu”
Nova galerii, I korrus, kuni 12.05.2024

Nova galeriis eksponeeritud näitusel “Igaüks on kodus” on BFMi õppejõd Eve Kiiler toonud vaataja ette Pärnu elukeskkonna, kus kõrvuti eksisteerivad ümberehitamise protsess ja ka pikaajalise kasutuse jäljed. Kunstnik ise on öelnud, et ta huviobjekt on varasematel aastakümnetel ehitatud asumid, kus elanike tegevuse jäljed on kujunenud pika aja jooksul; kus ikka ja jälle ilmnevad vahealad, mida ei ole jõutud normeeritult kujundada, kus elanikud on oma koduõuel rakendanud isikupäraseid argiesteetika lahendusi. Piltidel ei ole kodude uksed avatud ja möödakäijana saab teha vaid oletusi, kes majades elavad ja milline võib olla nende elustiil.

image-20240503104230-4

 

Veel näituseid ülikooli kampuses

 • Tudengite fotokonkurss “Ülikooli nägu”, Teadusgalerii, Astra I korrus
 • Luulepank Astra Teadlaste foorumis, autorid Liina Keevallik ja Katrin Essenson.
 • Karl Markus Mäekivi “Kunstniku viis pattu”, Astra foorumi II korrus
 • IKUMUMU filmiplakatid 2023, Vita III korrus
 • Krista Aren „Kirjad Devonist”. Kohvik Oaas, Terra I korrus
 • Liliana Liik „Roheline”, Mare galerii, I korrus
 • Fiona Koso “Heli kanalvisatsioon” Vita II korrus
 • Iiris-Minda Paemurru “Fütoftoroos”, Vita III korrus

 

Püsinäitus

Muuseumi taasavamiseks 2014. aastal valminud näitusel kajastatakse ülikooli erinevate perioodide tähtsündmusi ja tehakse põgus tagasivaade õpetajate koolitamise algusaastatele. Näitusele on välja pandud ajalooline kappkell, esimene rektori ametikett.

Näituse koostasid Kadri Metsaots, Aet Kallam, Hille Erik ja Natalia Abrosimova, kujundas Liina Langemets.

Püsinäitus on avatud Tallinna Ülikooli Silva majas ruumis S107 E-N kell 11–15. Olete oodatud!

Leia muuseumi püsinäitus virtuaaltuurist, liikudes Silva maja esimesele korrusele.

Virtuaaltuur

Näituse taotlemine

Kui soovid Tallinna Ülikoolis enda näitust eksponeerida, siis võta meiega esmalt ühendust:

Kristiina Oppi (kristiina.oppi@tlu.ee) või Eve Kiiler (eve.kiiler@tlu.ee)

Näituse taotlemiseks Tallinna Ülikooli näitusepindadel esita idee kirjeldus, kirjuta kuidas näitust on plaanis vormistada, lisa juurde visuaalid või kujunduse eskiis. 

Näitusesoovi korral kirjuta meile vähemalt kuus kuud enne oodatavat näituse paigaldamise aega. Keskmiselt on ühe näituse toimumise aeg neli kuni kuus nädalat. Näituse kohtade ja aja graafikud kinnitame kaks korda aastas: kevad- ja sügissemestri alguses.

Tallinna Ülikooli näitusepindadel on näituste eksponeerimine tasuta. Ülikool eelistab enda maja inimeste (töötajate ja tudengite) näituste eksponeerimist. Lõpliku otsuse näituse ülespaneku kohta teevad ülikooli näituste kuraatorid.

Tallinna Ülikoolis on järgmised näitusepinnad:

 1. Terra galerii (Terra hoone 2. korrus)

 2. Astra teadusgalerii (Astra hoone 1. korrus)

 3. Euroopa galerii (Astra hoone 2. korrus)

 4. Mare galerii (Mare hoone 1. korrus)

 5. Tallinna galerii (Mare hoone 2. korrus)

 6. Nova galerii (Nova hoone 1. korrus)

 7. Vita galerii (Vita hoone 1. korrus)