Arheoloogia teaduskogu

Püsinäitused

Arheoloogianäituse väljapanek on ennekõike mõeldud ülikoolidele ja koolidele täiendades Eesti ajaloo õppekava. Ekspositsioon on koostatud Eesti kõige suurema ja esinduslikuma arheoloogiakogu põhjal ja annab huvilistele võimaluse tutvuda Eesti ala varase asustusloo ja toona siin elanud inimeste eluoluga ajavahemikus 10 000 a eKr kuni 13. saj pKr.

Pakume külastajatele ekskursioone eesti, inglise ja saksa keeles kahel teemal:

  • Eesti muinasaeg (ekskursiooni pikkus 1-1,5 t)
  • Eestist leitud peit ja aardeleiud (ekskursiooni pikkus 1 t)

Palume ekskursioone tellida vähemalt nädal aega ette e-posti aadressil: irita.kallis@tlu.ee või telefonidel +372 555 14632 või +372 683 6469.

Näitusele pääseb ainult ekskursioonijuhi saatel. Külastuse tasu 4 EUR/külastaja.

Näituseruumid asuvad aadressil Rüütli 10.

Tallinna Ülikooli tudengid valmistasid ELU ehk Erialasid Lõimiv Uuendus projekti raames ka ühe väikese näitust tutvustava video.

Virtuaalnäitused

Arheoloogianäituse virtuaaltuur tutvustab peit- ja aardeleidude väljapanekut ja Eest muinasaega – sissejuhatavat osa arheoloogiasse ja kiviajasaali ning rauaaja ekspositsiooni.

Virtuaaltuuri kasutamiseks klõpsi ja sikuta vaadet.
Vitriinide ja stendide lähemalt vaatamiseks kliki nendel hiirega.

Virtuaaltuuri teostus Andrus Anderson ja fotopanoraam.ee.

Ajutised näitused

Iga aasta detsembris koostatakse jooksva aasta arheoloogilisi avastusi kajastav posternäitus üldpealkirjaga "Arheoloogilised välitööd Eestis". Tegemist on traditsioonilise ettevõtmisega, millega tuuakse laiema avalikkuse ette mööduva välitööaasta tähelepanuväärsemad arheoloogilised leiud ja uudised. Tegemist on rändnäitusega, mis läheb pärast Tallinna Ülikooli ruumides eksponeerimist rändama igasse Eestimaa nurka - kohalikesse muuseumidesse, raamatukogudesse ja seltsikeskustesse, et jagada teavet uutest arheoloogilistest avastustest kõikidele huvilistele.