Skip navigation

Jalavannid soolaga

4. Jalavann soolaga võib olla mitme erineva eesmärgiga:

a) Tõsise külmetuse puhul on tähtis end kohe üles soojendada ja selleks ongi parim kuum jalavann. Külmetushaiguste korral saab kasutada sooja jalavanni ka nina limaskestade turse vähendamiseks. Jalavanni tehes vala kaussi ca 37 C vesi ja lisa 2 spl soola. Jalavann soovitav kestvus oleks ca 15-20 min.

  • NB! Mitte teha palaviku korral, kuna tõstab kehatemperatuuri!

b) Jahedama veega jalavann alandab jalgade turse ja aitab ebameeldiva lõhna vastu. Jalavann on sobilik väsinud, hõõrdunud jalgadele ning aitab ravida ka jalaseent. Soola komponendid tugevdavad veresooni ning ennetavad tursete teket. Vannitemperatuur: 35-37C.

  • NB! Soola võib valada ka riidest kotti. Riputage soolakott vanni äravoolu kohale või asetage kott vannipõhja, kuni sool on täielikult lahustunud. Riidest kott kaitseb vanni soolakriimustuste eest.

Müügil on olemas ka jalavannisoolad erinevate ürtidega. Sellise soolaga jalavann on suurepärane vahend nii jalgade tervendamiseks ja nende hoolduseks kui ka üldise enesetunde parandamiseks. Selline jalavann kõrvaldab väsimuse, nahapõletikud ja nahaärrituse, parandab vereringlust, reguleerib higieritust, ennetab halva lõhna teket, omab desodoreerivat efekti. Peale vanni muutub nahk pehmeks, konnasilmad on kergesti eemaldatavad. Jalavannisoolal on desinfitseeriv ja raviv efekt.

Litsenseeritud: Creative Commons Attribution Non-commercial Share Alike License 3.0