Skip navigation

Uneapnoe uuemaid ravivõtteid

Huvitav artikkel "Hambaarstid hakkavad unehäiretega tegelema"

Aeg-ajalt norskavad peaaegu kõik inimesed, kuid haigus nimega uneapnoe on Eestis selgelt aladiagnoositud ning raviga on haigekassa toel alles hiljuti alustatud.

Somnoloog või uneaegsete hingamishäiretega tegelev arst diagnoosib uneuuringul uneaegse hingamishäire olemasolu ja selle raskusastme ning suunab patsiendi edasi vastava koolituse läbinud hambaarsti vastuvõtule. Hambaarst omakorda selgitab välja IOA-ga ravi näidustuse ja vastunäidustused ja nendega tegelemise võimalused.

IOA vähendab obstruktiivse uneapnoe haigel apnoede ehk hingamisseiskuste arvu, päevast unisust ja parandab elukvaliteeti. Viimastel aastatel on hakatud IOA-i kasutama ka keerukate näo-lõualuu operatsioonide ettevalmistamisel.

Uneapnoe ravi IOA-ga on efektiivne enamasti normaalse kehakaaluga, piisava hammaste arvu ja tervete hammaste kinnituskudedega patsiendile.

Hetkel veel ei leia hambaravialaseid unemeditsiiniga seonduvaid teenuseid Eesti Haigekassa tervishoiuteenuste loetelus, kuid Erve Sõõru avaldas lootust, et lähitulevikus nende teenuste vastu huvi tõuseb.

Litsenseeritud: Creative Commons Attribution Non-commercial Share Alike License 3.0