Skip navigation

Veel koduseid ravivõtteid soolaga

Kindlasti tasub meie sügis-talv-kevadiseks viirusterohkeks perioodiks koju tuua head meresoola või otsida tervisekauplustest näiteks Himaalaja soola.

Huvi korral loe siit erinevatest (klikka) soolaliikidest!

Viirused kinnituvad meie limaskestadele ja hakkavad põhjustama külmetushaiguste sümptomeid – nohu, köha, kurguvalu ja palavikku.

1. Meresoolalahusega pihustid

Kui tahame nohust terveks saada, on meil vaja nuusata. Kui sekreet on paks, tuleb see meresoolalahusega vedelaks teha ja samal ajal piisavalt juua.”
Apteekides on müügil mitmesuguseid meresoolalahuseid. Dr Jaansoni sõnul on tavaline 0,9-protsendiline, aga on ka natuke kangemaid lahuseid, mis võtavad paistetuse paremini ära. Neid ei tohiks väga pikalt kasutada, et nina mitte liiga ära kuivatada. „Tegelikult on ninal selline isereguleeriv mehhanism, et niipea kui õhk hakkab temast läbi käima ja ta saab aru, et nüüd ei ole vaja rohkem millegi vastu kaitsta, taandub ka nohu,” lisab dr. Jaanson.

Kerge sügeluse ja kinnise nina korral saad teha soolalahust ka ise- selleks lahusta pooles liitris keedetud vees teelusikatäis soola (vett tuleks kümme minutit keeta) ja tõmba lahust vaheldumisi kumbagi sõõrmesse. Kui kardad soolaga üle doseerida, võiks kasutada käsimüügiravimit Humer.

2. Kurgu kuristamine soolalahusega

Viirused tekitavad põletikku kurgu limaskestal. Soolaga kuristamine leevendab kratsivast või valutavast kurgust tulenevaid vaevusi. Võtta 1 tl soola klaasitäie vee kohta, teha lahus ja kuristada. Peale selle aitab suu loputamine organismist viirusi ja baktereid välja uhada: kuristamist võib ka profülaktikaks kasutada. Kurista kindlasti mitmeid kordi (5-6 vähemalt) ja ära loputa kurku tavalise veega puhtaks. Sool deninfitseerib kurgu.

Huvi korral loe edasi perearsti nõuandeid (klikka) "Külmetushaiguse puhul saab abi kodustest ravivõtetest"

3. Kompressid soolaga

Meresoola või Himaalaja soolaga vm saab teha ravivaid kompresse häälepaelte ja lihaste traumade puhul ning loomulikult võidelda külmetusega. Kompress-soolapadja saab teha kodustes tingimustes näiteks puhtast õhukesest puuvillasest sokist vm. Kuumutades veidi soola pannil ja pannes soola seejärel soki sisse. Kuiva soolapatja kasutatakse kas soojendatult või jahutatult. Kompress asetada valutavale liigesele või lihasele, kaelale (valutavale kurgule) jne... hoida 15-20 min. Põskkoopa põletiku raviks pidada nõu arstiga. Pikale veninud (vana) nohu korral on soe soolakompress väga tõhus vahend.

Litsenseeritud: Creative Commons Attribution Non-commercial Share Alike License 3.0