pic

"Õpe läbi praktika: Mert Oktay õpingud Tallinna Ülikoolis"

STUDY IN ESTONIA BLOGI

Digitehnoloogiate instituudi tudengid saavad juba õpingute ajal ametialaseid kogemusi praktika raames, enda valitud ettevõttes või organisatsioonis. Mõnede eranditega sisaldavad nii bakalaureuse- kui magistriõppe õppekavad praktika ainet 6 EAP mahus (kontrollida saab õppekavast). 1 EAP on võrdsustatud 26 tunni üliõpilase tööga. Kokku on praktikal veedetud aeg 156 akadeemilist tundi, mis sisaldab ka praktika eesmärkide seadmist ning refleksiooni. Praktikaga seotud erinevate tegevuste jagunemise maht on kirjeldatud ainekaardil ning praktikajuhendis.

Praktika on üliõpilase eesmärgipärane tegevus õppekava õpiväljundite saavutamiseks töökeskkonnas. Õppija saab praktikaperioodi ajal töösse rakendada oma õpingute käigus omandatud oskused ja teadmised. Samuti aitab praktikakogemus kujundada õppijate tööharjumusi ning hoiakuid tööelu ja erinevate töökultuuride mõistmiseks. 

Soovitud praktikakoha leidmine ning enda esitlemine tööandjatele on üks praktikaaine õpiväljunditest ning tudengi praktikaga seotud ülesannetest. Praktika sooviavaldusega koos saadab tudeng tööandjale oma CV ja kaaskirja.Tallinna Ülikooli karjäärinõustamise lehel saab broneerida aja karjäärinõustaja juurde ning ideid, kust alustada praktikakoha otsimisega. 

pr.  pra

Facebook                              Instagram

Ettevõtted korraldavad avatud uste päevi, mis tihti toimuvad septembris ning saadavad ka instituuti infot praktikavõimaluste kohta. Õppenõustajad saadavad selle info tudengi kooli e-postile. Hea viis, kuidas erinevaid ettevõtteid tundma õppida ja kontakte luua, on osaleda ettevõtteseminaril.

 

Euroopa parlament ootab meie värskeid IT erialade ja seotud erialade lõpetajaid tasustatud praktikale ja hiljem tööle.

Euroopa Parlament võtab oktoobriks 500 praktikanti, kes töötavad erinevatel positsioonidel Brüsselis või Luksemburgis. See on väga hea võimalus! Vaata videot.

Kandideeri siin!

 

Praegu kehtivad pakkumised:

 

Praktikaprogrammi tunnustus

Juunis 2022 sai meie rakendusinformaatika, Informaatika BA praktikaprogramm Haridus- ja Noorteametilt tunnustuse „Tunnustatud praktikaprogramm 2022-2026“.

Tunnustatud praktikasüsteem

 

 

 

 

 

Välispraktika

Praktikat on võimalik teha ka välismaa ettevõtete või ülikoolide juures. Selleks saavad TLÜ üliõpilased taotleda Erasmus+ pikaajalise (2-12 kuud) või lühiajalise (5-30 päeva) välispraktika stipendiumit. Välispraktika ainepunktid saab üle kanda kas aine DTI7001.DT Välispraktika või siis erialase praktikaaine osana.

erasmus välispraktikale saab kandideerida aastaringselt, v.a juulis! Välispraktikaga seotud küsimused saata maria.saar@tlu.ee.

Kandideerides vähemalt 2 kuud enne ülikooli lõpetamist, on ühe aasta jooksul lõpetamisest arvates võimalik osaleda ka kuni 6-kuusel Erasmus+ vilistlaspraktikal.

 

Üliõpilased Erasmusest

TLÜ Õpirändekeskus

Kuidas leida praktikakohta välismaal