inimesed seminaris

Ettevõtteseminari eesmärk on digitehnoloogiate instituudi tudengeid viia kokku töömaailma vajaduste ja võimalustega IT-ettevõtetes ning ettevõtetes, mis kasutavad IT-arendusi suuremal või vähemal määral oma ärieesmärkide saavutamisel, personalitöös, andmehalduses, tootmises jne. Soovime pakkuda tudengitele positiivset ning innustavat kogemust erinevate ettevõtete kultuurist ning laia silmaringi IT-st ka teistes valdkondades.

Töömaailma IT-probleemide ja -võimalustega tutvumine aitab tudengitel mõtestada oma õpinguid. Ettevõtetele annab seminar võimaluse esitleda end atraktiivse tööandjana. Samuti pakub seminar pinnast värskete ideede ja lahenduste leidmiseks nii seminari vältel, tudengi praktikaperioodi ajal ning ka lõputööde uurimisprobleemide tõstatamise ja kaasjuhendamise faasis. Loomulikult on seminar korda läinud, kui tudeng saab ennast ka tulevikus siduda ettevõttega.

Tänapäeval ei tegele ainult IT-ettevõtted IT-ga, vaid IT- osakonnad on pea igas sektoris ja valdkonnas. Headeks näideteks on pangad, tervishoiuasutused, logistikaettevõtted, koolid, mäluasutused ja kaupluseketid. Samuti on valdav osa ettevõtlusest seotud IT-ga – nii tellija kui pakkuja rollis.

Kuidas saab tudeng osaleda ettevõtteseminaris?

Ettevõtteseminar (2EAP) on valikaine digitehnoloogiate instituudi tudengitele. Vaata ainekaarti

Arvestuse saamiseks tuleb õpingute vältel osaleda 8 ettevõtteseminaris ning esitada nende kohta refleksioonid ja/või ettevõtte poolt antud ülesanded.  Refleksioonid esitada soovitavalt blogivormis, Doogle Drive'is või muul veebiplatvormil, pikkusega 1000-2000 tähemärki. Ettevõtteseminarid toimuvad kord kuus oktoobris, novembris, jaanuaris, veebruaris, märtsis ja aprillis. Seminaris saab osaleda ainult eelregistreerides. Info seminaride ja registreerimise avaldatakse ettevõtteseminari veebilehel. Üks seminar kestab orienteeruvalt 2 tundi.

Üliõpilased deklareerivad aine siis, kui on osalenud 8 seminaril ning esitanud nende kohta kirjalikud refleksioonid (nn seminaripäeviku).

Külastuste kalender ja registreerumine

10. oktoobril kell 16:00-18:00 tehnoloogiastartupi RebelRoam külastus. "Revolutionizing Onboard Wi-Fi Experiences" (inglise keeles).  Aadressil Erika 14, Tallinn (registreerumisega, max. 20 osalejat).

Registreeru RebelRoami külastusele

28. novembril kell 14:00-16:00 e-õppe sisutootmisettevõte Interlake System GmbH, Marcus Ritteri külalisloeng  (inglise keeles) Tallinna Ülikoolis ruumis A-402. Osalejate arv ei ole piiratud ning kõik tudengid on oodatud (registreerumisega).

Registreeru Interlake System GmbH seminarile

Kuidas saab ettevõte kutsuda tudengeid külla?

Ettevõtted ja organisatsioonid, kes soovivad tudengitele IT-lahenduste loomise, kasutamise ja tellimisega seotud kogemusi jagada või soovivad tudengeid praktikale kutsuda, saavad oma soovist teada anda pirje.jurgens@tlu.ee

Näiteid võimalikest käsitletavatest teemadest:

• ettevõtte turuniši määratlemine
  • tootearendus
  • turundus
  • personaliarendus
  • koostööpartnerite valik
  • innovatsiooni juhtimine
  • pikaajaliste tulevikustrateegiate kavandamine
  • enim esinevad probleemid
  • positiivne kogemus
  • saadud õppetundidest järelduste tegemine